Dąbrowa Górnicza tłumaczenia przysięgłe, zwykłe, specjalistyczne

tłumacz Dąbrowa Górnicza | tłumaczenie Dąbrowa Górnicza | tłumaczenia Dąbrowa Górnicza | tłumaczenia dokumentów Dąbrowa Górnicza | tłumaczenia przysięgłe Dąbrowa Górnicza | biuro tłumaczeń Dąbrowa Górnicza | biura tłumaczeń Dąbrowa Górnicza | tłumacz przysięgły Dąbrowa Górnicza | tłumacz przysięgły Dąbrowa Górnicza niemiecki | tłumacz przysięgły Dąbrowa Górnicza rosyjski | tłumacz przysięgły Dąbrowa Górnicza angielski | tłumacz przysięgły Dąbrowa Górnicza francuski |tłumacz przysięgły niemieckiego Dąbrowa Górnicza | tłumacz przysięgły angielskiego Dąbrowa Górnicza | tłumacz przysięgły języka niemieckiego Dąbrowa Górnicza | tłumacz przysięgły języka angielskiego Dąbrowa Górnicza | tłumacz przysięgły języka rosyjskiego Dąbrowa Górnicza

Biuro tłumaczeń Dąbrowa Górnicza

Biuro tłumaczeń Dąbrowa Górnicza

Masz pytania? Chcesz sprawdzić koszt tłumaczenia lub dostępne terminy realizacji?
Zadzwoń do nas, wyślij maila, porozmawiaj z konsultantem przez messengera lub wypełnij formularz kontaktowy na dole strony. W naszym biurze tłumaczeń zrealizujesz każdy rodzaj tłumaczenia bez wychodzenia z biura lub domu.

#DĄBROWAGÓRNICZA #ZOSTAŃWDOMU #BIUROTŁUMACZEŃ

Tłumacz przysięgły Dąbrowa Górnicza?

Zadajesz sobie czasami pytanie „Gdzie w Dąbrowie Górniczej” znajdę tłumacza? No i bardzo dobrze. W Dąbrowie Górniczej działają tłumacze różnych języków. Samych przysięgłych tłumaczy jest ok 40. Zgodnie z listą Ministerstwa Sprawiedliwości w Dąbrowie Górniczej jest tłumacz przysięgły języka angielskiego lub tłumacz przysięgły języka niemieckiego. Jest też obecny tłumacz języka bułgarskiego, francuskiego, czeskiego, włoskiego, chorwackiego, serbskiego, macedońskiego czy też rosyjskiego. Ciekawostką jest, że w Dąbrowie Górniczej urzęduje tłumacz przysięgły języka arabskiego. 

Tłumaczenie Dąbrowa Górnicza

Lokalnie w Dąbrowie Górniczej jest stosunkowa mała liczba tłumaczy. Nie stanowi to jednak żadnej przeszkody, aby mieszkańcy Dąbrowy Górniczej mogli korzystać z usług tłumaczy innych języków, niż tych wymienionych powyżej. Biuro tłumaczeń Dąbrowa Górnicza współpracuje z tłumaczami na terenie całej Polski ja również poza granicami Polski. U nas znajdziesz tłumaczy przysięgłych wszystkich języków oraz każdą możliwą kombinację językową, również dwóch języków obcych (np. tłumaczenie z angielskiego na chiński lub tłumaczenie z angielskiego na japoński lub z japońskiego na niemiecki)

Poniżej dokładna lista tłumacza przysięgłych w dostępnych w Polsce:

Gdzie znajdę w Dąbrowie Górniczej biuro tłumaczy przysięgłych?

Biuro tłumaczeń Dąbrowa Górnicza? Zastanawiasz się teraz gdzie w Dąbrowie Górniczej znajduje się biuro tłumaczeń? Nie zastanawiaj się. Skończyły się te czasy, kiedy trzeba było osobiście zanieść do tłumacza przysięgłego dokumenty, aby ten mógł je przetłumaczyć. W dobie telefonów komórkowych wyposażonych w bardzo dobrej jakości aparaty fotograficzne oraz w czasach pełnej komputeryzacji naszych domów, w chwili obecnej wystarczy wysłać do nas zdjęcie lub skan dokumentu. Nie musisz szukać biura tłumaczeń w Dąbrowie Górniczej. Nie musisz nawet wychodzić z biura czy domu, żeby zlecić nam tłumaczenie. Linguaforum – Biuro Tłumaczeń Dąbrowa Górnicza zrealizuje każde tłumaczenie online. Nie będzie konieczności wychodzenia z domu lub biura. Gotowe tłumaczenia wysyłamy listem poleconym lub kurierem. W przypadku tłumaczeń nie wymagających uwierzytelnienia sprawa jest jeszcze prostsza. Tłumaczenie wyślemy Ci na Twoją skrzynkę mailową. 

Kilka faktów o Dąbrowie Górniczej

Początkowo teren miasta pokrywał las dębowy. W XIX wieku w mieście znajdowało się wiele kopalń. Początkowo miasto nosiło nazwę Starej Dąbrowy. Po 1916 r. stało się Dąbrową Górniczą (Kopalnia Dębu). W ostatnim czasie powstało tu wiele prywatnych firm, także z kapitałem zagranicznym. W przeszłości Dąbrowa Górnicza kojarzona była głównie z przemysłem ciężkim. Dziś miasto kładzie nacisk na różnorodność atrakcji, miejsc, które dają możliwość wypoczynku i zwiedzania, nie mówiąc już o większej dostępności dla inwestorów.

Potencjał gospodarczy miasta i regionu
Gospodarka Dąbrowy Górniczej jest w dużej mierze zdeterminowana przez działalność 17 największych przedsiębiorstw, w których zatrudnienie przekracza 250 pracowników. Druga grupa składa się ze 123 przedsiębiorstw zatrudniających od 50 do 250 pracowników. 163 firmy to przedsiębiorstwa z kapitałem zagranicznym (m.in: japońskie, indyjskie, francuskie, francuskie, włoskie, szwajcarskie, niemieckie, belgijskie, niemieckie, austriackie, hiszpańskie, chińskie).

Po latach dominacji w górnictwie, hutnictwie, koksownictwie, czyli przemyśle ciężkim i tradycyjnym, coraz większego znaczenia nabiera sektor usług i przetwórstwa. Na rynku dominują: potentat hutniczy ArcelorMittal Poland S.A., Koksownia „Przyjaźń” z Grupy JSW KOKS S.A., Huta Bankowa Sp. z o.o. oraz STALPROFIL S.A.

Są to znane marki, które są siłą napędową gospodarki Dąbrowy Górniczej. Pomimo działalności w sektorze gospodarki tradycyjnej, przedsiębiorstwa w Dąbrowie Górniczej inwestują w nowości technologiczne, posiadają własne laboratoria, w których przeprowadzają analizy i badania, zamieniają swoją produkcję na nowoczesną i ekologiczną.

W ciągu ostatnich 15 lat silnie zaznaczyła się obecność firm z branży budowlanej, szklarskiej, motoryzacyjnej, tworzyw sztucznych, elektronicznej i spożywczej. Dzięki korzystnemu położeniu miasta oraz obecności Terminala Przeładunkowego w Sławkowie, który umożliwia dogodny transport towarów koleją na Ukrainę oraz do Rosji i Azji, w tym Chin, Dąbrowa Górnicza podkreśla swoją obecność na mapie ważnych ośrodków logistycznych.

Miasto, dzięki atrakcyjnym terenom inwestycyjnym i szerokiemu wachlarzowi zasobów ludzkich, oferuje duże możliwości rozwoju przedsięwzięć biznesowych. Priorytetowo traktowane są te, które sprzyjają aktywizacji gospodarczej, opierają się na nowoczesnych, przyjaznych dla środowiska technologiach oraz innowacyjnych inicjatywach w zakresie rekreacji i turystyki.

Ponad 187 ha miasta jest objęte Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną – Podstrefą Sosnowiec-Dąbrowa. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na rozpoczęcie inwestycji na terenach położonych na terenie strefy, mogą korzystać ze specjalnych zwolnień. Miasto dociera również do nowych inwestycji. Dla przedsiębiorców tworzących inwestycje i nowe miejsca pracy na terenie Dąbrowy Górniczej przygotowano uchwałę zwalniającą z podatku od nieruchomości nowe budynki lub ich części.
Dużą rolę w rozwoju gospodarczym i przyciąganiu nowych inwestycji odgrywa Centrum Targowo-Konferencyjne Expo Silesia w Sosnowcu – organizator wielu wystaw i targów.

Największe firmy:

Przemysł metalowy i hutniczy
ArcelorMittal Poland S.A.
ArcelorMittal Service Group Sp. z o.o.
STALPROFIL S.A.
ThyssenKrupp Stal Serwis Polska Sp. z o.o.
Benteler Distribution Polska
Huta Bankowa Sp. z o.o.
Przedsiębiorstwo Remontowo – Handlowe „BOBREK” Sp.J.

Górnictwo i przemysł koksowniczy
Koksownia „Przyjaźń”, Zakład JSW KOKS S.A.
Dąbrowska Fabryka Maszyn Elektrycznych DAMEL S.A.
PPUH „Dolomit” Kopalnia Ząbkowice S.A.

Tworzywa sztuczne
GTX HANEX Plastics Sp. z o.o.
WADER – WOŹNIAK Sp. z o.o.

Elektronika precyzyjna i informatyka
Mikromed Sp. z o.o.
EQ System Sp. z o.o.

Materiały budowlane
EKOCEM, zakład Górażdże Cement S.A.
URSA Polska Sp. z o.o.
HOBAS Polska Sp. z o.o.
FINAL S.A.
FEIDAL Polska Sp. z o.o.

Przemysł narzędziowy i maszynowy
GUHRING Polska Sp. z o.o.
Johnson Electric Polska Sp. z o. o.

Przemysł samochodowy
Brembo Polska Sp. z o.o.
Ficomirrors Polska Sp. z o.o.
Koide Poland Sp. z o.o.
Mecacontrol Polska Sp. z o.o.
NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Logistyka i magazyny
Prologis Park / Fiege Sp. z o.o.
Polonia logistyka
VTR Logistics Sp. z o.o.
PAGO

Obróbka szkła
Saint – Gobain Innovative Materials Polska Sp. z o.o.

Dąbrowa Górnicza częścią Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały ok. 31 mld zł i utworzyły ponad 70 tys. miejsc pracy. Podstrefa Sosnowiec-Dąbrowska w Dąbrowie Górniczej jest częścią Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, najbardziej efektywnej strefy ekonomicznej w Europie i w Polsce (ranking The Financial Times, 2017):

obszar – ponad 187 ha powierzchni miasta objętej strefą,
inwestorów – 48 w całej podstrefie, 10 w Dąbrowie Górniczej,
Łączna liczba miejsc pracy – 18,7k, w Dąbrowie Górniczej 4950 osób
wydatki inwestycyjne – 5,4 mld zł, w Dąbrowie Górniczej 3,9 mld zł

Spółka działa na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) na podstawie uzyskanego zezwolenia. Zezwolenie na działalność w KSSE zawiera dwa warunki, które muszą być spełnione przez inwestora. Pierwszym z nich jest utworzenie w określonym terminie określonej liczby nowych miejsc pracy na terenie strefy. Drugim jest poniesienie w określonym terminie określonej kwoty nakładów inwestycyjnych na terenie strefy. Termin realizacji tych dwóch warunków określa inwestor.

Przez nowo zatrudnionych pracowników należy rozumieć liczbę pracowników zatrudnionych po uzyskaniu zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w strefie w związku z realizacją nowej inwestycji.

Przedsiębiorca zobowiązuje się nie przekazywać w żadnej formie majątku, z którym związane są wydatki inwestycyjne:

przez okres 5 lat po zakończeniu realizacji inwestycji w przypadku dużych przedsiębiorstw,
przez okres trzech lat w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw.
Inwestor zobowiązuje się do prowadzenia działalności gospodarczej:

przez okres nie krótszy niż 5 lat od momentu zakończenia inwestycji,
na okres nie krótszy niż 3 lata w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw.
Inwestor zobowiązuje się do utrzymania zadeklarowanego zatrudnienia:

przez okres nie krótszy niż 5 lat od momentu zakończenia inwestycji,
na okres nie krótszy niż 3 lata w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw.
Ponadto, inwestor jest zobowiązany do przekazywania raportów miesięcznych, zawierających informacje o aktualnym stanie zatrudnienia oraz wysokości nakładów inwestycyjnych, firmie zarządzającej strefą – KSSE S. A.

Warunki, jakie muszą spełniać inwestorzy
Warunkiem inwestowania (uzyskania przywilejów – zwolnienia podatkowego) w KSSE jest uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w strefie. Zezwolenie to powinno określać przedmiot działalności gospodarczej oraz warunki odnoszące się w szczególności do:

zatrudnienia określonej liczby pracowników na czas określony,
inwestycję przekraczającą określoną kwotę, o minimalnym koszcie inwestycji w wysokości 100 tys. euro.
Nie ma wymogu minimalnego zatrudnienia. Projekt jest oceniany indywidualnie przez komisję i zarząd KSS; zakłada się, że liczba nowych miejsc pracy powinna odpowiadać średniemu wskaźnikowi w podstrefie. Obecnie wskaźnik ten wynosi ok. 35 miejsc pracy na hektar.

Jak uzyskać zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Strefie?
Decyzja o udzieleniu zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej podejmowana jest w drodze przetargu lub negocjacji na podstawie publicznego zaproszenia. Sposób przeprowadzenia przetargu lub rokowań, a także ich warunki i kryteria oceny zamierzeń dotyczących przedsięwzięć gospodarczych na terenie strefy określa rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy (Dz.U.04.254.2540).

Warunki udzielania pomocy na nową inwestycję:
udział środków własnych w wysokości co najmniej 25% całkowitych kosztów inwestycji,
prowadzenie działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 5 lat od momentu zakończenia inwestycji,
utrzymanie aktywów, z którymi związane były wydatki inwestycyjne przez okres 5 lat od dnia ich wprowadzenia do ewidencji,
utrzymanie nowo utworzonych miejsc pracy przez okres nie krótszy niż 5 lat.
W przypadku małych i średnich przedsiębiorstw zakłada się stosowanie okresu trzyletniego zamiast warunkowego okresu pięcioletniego.

Jakie są koszty kwalifikowane?
Za wydatki kwalifikowane do objęcia pomocą uznaje się koszty inwestycyjne (pomniejszone o podatek od towarów i usług oraz podatek akcyzowy, jeżeli można je odliczyć zgodnie z odrębnymi przepisami) poniesione na terenie strefy w okresie obowiązywania zezwolenia, które są albo:

cena zakupu gruntu lub prawo do jego wieczystego użytkowania;
ceną nabycia lub kosztem wytworzenia środków trwałych, jeżeli są one zaliczane, zgodnie z odrębnymi przepisami, do aktywów podatnika;
cenę nabycia lub koszt wytworzenia środków trwałych, jeżeli są one zaliczane, zgodnie z odrębnymi przepisami, do aktywów podatnika; koszt rozbudowy lub modernizacji istniejących środków trwałych;
cenę nabycia wartości niematerialnych i prawnych związanych z transferem technologii poprzez nabycie praw patentowych, licencji, know-how lub nieopatentowanej wiedzy technicznej, z zastrzeżeniem ust. 1 i 2. 2 i 3.
Koszty związane z nabyciem aktywów objętych najmem/dzierżawą, innych niż grunty, budynki i budowle, z zastrzeżeniem ust. 1 i 2.

Biuro tłumaczeń Dąbrowa Górnicza

Przykładowe specjalizacje czy też rodzaje tłumaczeń możesz sprawdzić tutaj.

W razie pytań prosimy o kontakt. Biuro tłumaczeń Dąbrowa Górnicza jest dla Państwa czynne codziennie w godzinach 8:00-20:00. Zapraszamy również do zapoznania się z cennikiem biura tłumaczeń Dąbrowa Górnicza. Informujemy, że ceny są orientacyjne. Każde tłumaczenie wyceniamy indywidualnie. 

Tłumacz medyczny nie może przypuszczać, musi wiedzieć. Tłumaczenie medyczne muszą być w punkt bo dotyczą zdrowia i życia. Szybkie i tanie tłumaczenia.

Tłumaczenia medyczne

TŁUMACZENIA MEDYCZNE Tłumacz medyczny ratuje życia Tłumaczenia medyczne nie dają...

Biuro tłumaczeń Dąbrowa Górnicza

Masz pytania? Chcesz sprawdzić koszt tłumaczenia lub dostępne terminy realizacji?
Zadzwoń do nas, wyślij maila, porozmawiaj z konsultantem przez messengera lub wypełnij formularz kontaktowy na dole strony. W naszym biurze tłumaczeń zrealizujesz każdy rodzaj tłumaczenia bez wychodzenia z biura lub domu.

#DĄBROWAGÓRNICZA #ZOSTAŃWDOMU #BIUROTŁUMACZEŃ


    Załącz plik: