Katowice tłumaczenia przysięgłe, zwykłe, specjalistyczne

tłumacz Katowice | tłumaczenie Katowice | tłumaczenia Katowice | tłumaczenia dokumentów Katowice | Katowice tłumacz przysięgły języka niemieckiego | tłumacz przysięgły Katowice niemiecki |tłumacz przysięgły Katowice angielski | tłumacz przysięgły Katowice angielski | tłumaczenia przysięgłe Katowice | biuro tłumaczeń Katowice | biura tłumaczeń Katowice | tłumacz przysięgły Katowice | tłumacz przysięgły Katowice niemiecki | tłumacz przysięgły Katowice rosyjski | tłumacz przysięgły Katowice angielski | tłumacz przysięgły Katowice francuski |tłumacz przysięgły niemieckiego Katowice | tłumacz przysięgły angielskiego Katowice | Katowice tłumacz przysięgły języka niemieckiego

Biuro tłumaczeń Katowice

Biuro tłumaczeń Katowice

Masz pytania? Chcesz sprawdzić koszt tłumaczenia lub dostępne terminy realizacji?
Zadzwoń do nas, wyślij maila, porozmawiaj z konsultantem przez messengera lub wypełnij formularz kontaktowy na dole strony. W naszym biurze tłumaczeń zrealizujesz każdy rodzaj tłumaczenia bez wychodzenia z biura lub domu.

#KATOWICE #ZOSTAŃWDOMU #BIUROTŁUMACZEŃ

Tłumacz przysięgły Katowice

Katowice to serce Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i jako największe miasto bez wątpienia jej motor napędowy. Biuro tłumaczeń Katowice zaprasza do współpracy zarówno osoby prywatne jak i firmy oraz koncerny z Katowic i okolic. Szukasz biura tłumaczeń Katowice? A może szukasz tłumacz przysięgły Katowice? W Katowicach zarejestrowanych jest ok. 170 tłumaczy przysięgłych. Możesz tu znaleźć m.in. “tłumacz przysięgły Katowice niemiecki”, “tłumacz przysięgły Katowice angielski” lub “tłumacz przysięgły Katowice ukraiński”.

Tłumaczenie Katowice

Czy to oznacza, że mieszkając lub prowadzać działalność na terenie Katowic nie można zlecić tłumaczeń z innych języków niż te wymienione powyżej? Nic z tych rzeczy. Skontaktuj się z biuro tłumaczeń Katowice i zleć u nas tłumaczenie bez wychodzenia z domu. Współpracujemy z tłumaczami wszystkich języków. Wystarczy, ze wyślesz nam zdjęcie dokumentu, który chcesz przetłumaczyć, a gotowe tłumaczenie odeślemy Ci kurierem. W przypadku tłumaczenia nieprzysięgłego sytuacja jest jeszcze prostsza. Wyślij nam materiał mailem, a gotowe tłumaczenie otrzymasz od nas również drogą mailową. Nasze biuro tłumaczeń Katowice współpracuje również z wieloma tłumaczami zagranicą. Wykonujemy tłumaczenia we wszystkich możliwych kombinacjach językowych, w tym np. tłumaczenie z japońskiego na angielski, tłumaczenie z koreańskiego na angielski czy np. tłumaczenie z chińskiego na hiszpański. Poniżej znajdziesz listę tłumaczy przysięgłych dostępnych w Polsce.

Gdzie znajdę w Katowicach biuro tłumaczy przysięgłych?

Biuro tłumaczeń Katowice? Szukasz w internecie biura tłumaczeń Katowice? W czasach pełnej cyfryzacji wszystkie tłumaczenia możesz zlecać bez wychodzenia z domu lub biura.

Skontaktuj się z naszą Infolinią i dowiedź się jak możesz zlecić nam tłumaczenie, zarówno zwykłe, specjalistyczne jak i tłumaczenie przysięgłe. Linguaforum – Biuro Tłumaczeń Katowice zrealizuje każde tłumaczenie zdalnie. Szybko, wygodnie i tanio.

Nie musisz przychodzić do naszego biura. Każde tłumaczenie realizowane przez biuro tłumaczeń Katowice jest honorowane przez urzędy, instytucje oraz firmy w Polsce czy zagranicą. 

Tłumaczenia przysięgłe wysyłamy kurierem lub listem poleconym. Tłumaczenie nie wymagające uwierzytelnienia przez biegłego tłumacza przysięgłego otrzymasz na swoją skrzynkę mailową

Kilka faktów o Katowicach

Katowice, liczące 300 000 mieszkańców, są głównym miastem województwa śląskiego i Aglomeracji Górnośląskiej. Aglomeracja ta, największa w Polsce, jest najważniejszym ośrodkiem gospodarczym, akademickim i kulturalnym w południowej Polsce. Miasto Katowice oferuje atrakcyjne możliwości dla inwestorów, w tym dobrze wykwalifikowaną siłę roboczą, nowoczesną infrastrukturę oraz dogodne położenie na skrzyżowaniu transeuropejskich szlaków łączących Polskę z Czechami, Słowacją, Niemcami i Ukrainą. Z myślą o przyszłych inwestycjach, Katowice są w trakcie przekształcania miasta w ważny ośrodek metropolitalny.

Katowice to duże centrum węgla i stali. Posiada kilka kopalń węgla (Kopalnia Wujek, Kopalnia Mysłowice-Wesoła, Kopalnia Wieczorek, Kopalnia Murcki, Kopalnia Staszic) zorganizowanych w związki – Katowicki Holding Węglowy, dwie huty (Huta Baildon, Huta Ferrum) oraz jedną odlewnię metali nieżelaznych (Huta Metali Nieżelaznych Szopienice).

Katowice to duże centrum biznesowe i targowe. Co roku w Katowicach odbywają się Międzynarodowe Targi Katowickie i Spodek, organizowane są dziesiątki międzynarodowych imprez targowych. Katowice mają drugie co do wielkości centrum biznesowe w Polsce (po Warszawskim Centrum Biznesu). Wieżowce stoją wzdłuż ulic Chorzowskiej, Korfantego i Roździeńskiego w centrum. Najnowsze biurowce (klasy A) to Chorzowska 50, wieżowiec Altus i Silesia Towers (w budowie).

Katowice są siedzibą Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Miasto nadal charakteryzuje się siłą klasy robotniczej i przyciąga wiele osób z sąsiednich miast (inne dzielnice w USMU poszukujące pracy).

Profil społeczno-ekonomiczny:
W 2017 r., podobnie jak w latach poprzednich, województwo śląskie miało drugi co do wielkości po Warszawie produkt krajowy brutto (PKB) w Polsce, wynoszący 57,209 mld euro (Eurostat, 2019). Wzrost PKB w latach 2016 (52,485 mld euro) do 2017 r. był znacznie większy niż w latach poprzednich. PKB regionu stanowi 12,2% krajowego PKB (Eurostat, 2019 r.). W 2017 r. PKB na mieszkańca wynosił 21 600 (SSN), co stanowi 72% średniej UE i przekracza średnią krajową wynoszącą 20 900 w tym samym roku (Eurostat, 2019). Od 2013 r. bezrobocie w regionie maleje. W 2018 roku ponownie spadło do 3,4%, czyli poniżej średniej krajowej wynoszącej 3,9%, która również spadła z 4,9% w 2017 roku (Eurostat, 2019).
Realna stopa wzrostu wartości dodanej brutto (WDB) dla województwa śląskiego wyniosła 3,9% w 2015 r. i 3,2% w 2016 r., w obu przypadkach przekraczając średnią wartość dla Polski (odpowiednio 3,7% i 3%) (Eurostat, 2019). W 2016 r., dla którego dostępne są dane, największy udział w regionalnej wartości dodanej brutto miał sektor przemysłowy, wynoszący 35,3%, co oznacza wzrost z 34,9% w 2015 r. Wartość dodana dla województwa śląskiego wyniosła 3,9% w 2015 r. i 3,2% w 2016 r., w obu przypadkach przekraczając średnią wartość dla Polski (odpowiednio 3,7% i 3%) (Eurostat, 2019). Oznacza to, że województwo śląskie jest jednym z trzech pierwszych w Polsce pod względem udziału przemysłu w wartości dodanej brutto regionu. Drugi co do ważności wkład w wysokości 26,4% WDB w 2016 r. został utworzony przez handel, naprawę pojazdów silnikowych i motocykli, transport i magazynowanie, działalność noclegową i gastronomiczną, sektor informacyjno-komunikacyjny. Pozostałe usługi stanowiły 22,4% WDB (Główny Urząd Statystyczny, 2019).
W czerwcu 2019 roku w regionie działało 50 941 spółek handlowych, w tym 5 469 z udziałem kapitału zagranicznego (Urząd Statystyczny w Katowicach, 2019). Ta ostatnia stanowi spadek w stosunku do danych z połowy 2018 r., kiedy to działało 7 221 takich firm. Spadek ten w dużej mierze nastąpił w drugiej połowie 2018 roku. Z wynikiem 49 w 2016 roku województwo śląskie plasuje się tuż poniżej średniej dla Polski wynoszącej 49,7 pod względem liczby aktywnych mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na 1000 mieszkańców (PARP, 2018). Trzy pierwsze miejsca pod tym względem zajmują regiony mazowieckie (70,0), wielkopolskie (59,0) i zachodniopomorskie (57,8). Co ciekawe jednak, region ten wykazywał najwyższy wskaźnik przeżywalności dla nowych przedsiębiorstw powstałych w 2016- osiągnął 81,2%, podczas gdy dla Polski wynik ten wyniósł 69,9% (PARP, 2018).
Jest to najbardziej uprzemysłowiony i zurbanizowany (77,6%) region Polski i jeden z najlepszych regionów pod względem liczby dużych inwestorów. Choć region ten kojarzony był głównie z przemysłem ciężkim (głównie górniczym – z 60 kopalniami, 18 hutami żelaza i stali), znany jest obecnie także z dynamicznie rozwijającego się przemysłu motoryzacyjnego (Polska Agencja Inwestycyjno-Handlowa, 2017). Istnieje wiele znanych firm motoryzacyjnych, takich jak General Motors Manufacturing Poland, FCA Powertrain Polska, czy Lear Corporation Polska. Jest też wiele firm działających w sektorze outsourcingu procesów biznesowych i logistyki, w tym centrum inżynierskie Avio, specjalizujące się w projektowaniu komponentów do silników lotniczych, oraz TRW Poland, producent samochodowych poduszek powietrznych i pasów bezpieczeństwa, który otworzył w Częstochowie centrum badawcze. Inni inwestorzy strategiczni to FAMUR (producenci maszyn i urządzeń wykorzystywanych w górnictwie podziemnym) oraz Tauron Polska Energia (działający w branży energetycznej). IBM, Unilever, Rockwell, Capgemini, Deloitte, Vattenfall i ABB.

Biuro tłumaczeń Katowice

Przykładowe specjalizacje czy też rodzaje tłumaczeń możesz sprawdzić tutaj.

W razie pytań prosimy o kontakt. Biuro tłumaczeń Katowice jest dla Państwa czynne codziennie w godzinach 8:00-20:00. Zapraszamy również do zapoznania się z cennikiem biura tłumaczeń Katowice. Informujemy, że ceny są orientacyjne. Każde tłumaczenie wyceniamy indywidualnie. 

tłumacz polsko izraelski

TŁUMACZ POLSKO-IZRAELSKI Tłumacz przysięgły, zwykły i native speaker profesjonalny tłumacz...

Biuro tłumaczeń Katowice

Masz pytania? Chcesz sprawdzić koszt tłumaczenia lub dostępne terminy realizacji?
Zadzwoń do nas, wyślij maila, porozmawiaj z konsultantem przez messengera lub wypełnij formularz kontaktowy. W naszym biurze tłumaczeń zrealizujesz każdy rodzaj tłumaczenia bez wychodzenia z biura lub domu.

#KATOWICE #ZOSTAŃWDOMU #BIUROTŁUMACZEŃ


  WYBIERZ JĘZYK ŹRÓDŁOWY

  WYBIERZ JĘZYK DOCELOWY

  TŁUMACZENIE ZWYKŁE CZY PRZYSIĘGŁE?

  *ZWYKŁE CZY PRZYSIĘGŁE?

  PREFEROWANY TERMIN REALIZACJI*

  *TERMIN REALIZACJI

  WYBIERZ PLIKI, KTÓRE CHCESZ PRZETŁUMACZYĆ*


  *RODZAJ PLIKU  WYBIERZ JĘZYK NUMER 1

  WYBIERZ JĘZYK NUMER 2

  TO MA BYĆ TŁUMACZENIE ZWYKŁE CZY PRZYSIĘGŁE?

  *ZWYKŁE CZY PRZYSIĘGŁE?

  Jeżeli nie masz pewności czy podczas spotkania powinien być obecny tłumacz przysięgły czy też nie, to opisz w wiadomości na dole formularza w kilku słowach w jakich okolicznościach Twoje tłumaczenie ustne ma się odbyć. Na pewno podpowiemy odpowiednie rozwiązanie.

  TERMIN TŁUMACZENIA USTNEGO

  GODZINA ROZPOCZĘCIA

  GODZINA ZAKOŃCZENIA

  PODAJ LOKALIZACJE TŁUMACZENIA USTNEGO
  Adres

  Kod pocztowy

  Miasto

  *pola obowiązkowe

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych – Administratorem danych osobowych jest firma Trzecia Połowa Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul Sarmacka 1A/82. Dan wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie