TŁUMACZENIE UWIERZYTELNIONE ESTOŃSKIEJ DEKLARACJI CELNEJ

tłumaczenie przysięgłe estońska deklaracja celna SAD | dokument celny Estonia tłumaczenie |  biegły tłumacz języka estońskiego | Single Administrative Document

Tłumaczenie dokumentu celnego z Estonii - SAD

Obowiązek dokonania zgłoszenia towaru do procedury celnej dotyczy każdego przedsiębiorcy z Polski, Estonii lub innego kraju UE, który dokonuje transakcji obrotu towarami z krajami spoza Unii Europejskiej.

Dokument SAD stosowany jest w międzynarodowym obrocie towarowym w zakresie procedury tranzytowej oraz procedur wywozowych i przywozowych.

Ujodnolicone formularze SAD składają się z 8 kart, które są stosowane zamiennie w zależności od procedury.

 • Karty 1, 2, 3 – dotyczą wywozu towarów
 • Karty 4, 5 – tranzyt oraz potwierdzenie unijnego statusu towarów
 • Karty 6, 7, 8 – dotyczą przywozu towarów

Dokumenty SAD wypełniane są za pośrednictwem agencji celnej, która odprawia nasz towar.

estońska deklaracja celna SAD

W Polsce nie ma tłumacza przysięgłego języka estońskiego.
Nasze tłumaczenia wykonywane są przez tłumacza posiadającego pozwolenie Ambasady Estonii do wykonywania tłumaczeń w obrębie języka Estońskiego i uwierzytelnione dodatkowo przez Notariusza.

Możemy wykonać tłumaczenie również bezpośrednio w Estonii u tłumacza przysięgłego, koszt podobny lecz mocno wydłuża się termin oczekiwania na tłumaczenie (powyżej 7 dni). Dla tej opcji potrzebny jest oryginał dokumentu, który tłumacz przysięgły będzie mógł zszyć z tłumaczeniem i opieczętować.

  RODZAJ TŁUMACZENIA

  Wybierz język źródłowy

  Wybierz język docelowy

  *pola obowiązkowe

  Załącz plik:


  * – Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych – Administratorem danych osobowych jest firma Trzecia Połowa Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul Sarmacka 1A/82. Dan wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie