Unijne dotacje na walkę z epidemią Koronawirus

Sekretariat Wykonawczy Inicjatywy Środkowoeuropejskiej w porozumieniu z państwami członkowskimi ogłosił nadzwyczajny konkurs projektowy, który ma uruchomić unijne dotacje na walkę z epidemią COVID19 i przeciwdziałać kryzysowi gospodarczemu powstałemu po wybuchu pandemii koronawirusa. Celem tego nadzwyczajnego dofinansowania jest wspieranie społeczności i terytoriów państw członkowskich IŚE, które najmocniej ucierpiały w związku z epidemią Covid-19.

UWAGA: Konkurs otwarty jest do 9 kwietnia 2020 r.

dotacje unijne na walkę z epidemią COVID 19

Jak pozyskać środki unijne na walkę z koronawirusem?

Wniosek jest stosunkowo krótki i nieskomplikowany. Projekt wystarczy opisać w kilku zdania oraz wykazać na co dofinansowanie z Unii Europejskiej zostanie przekazane.

W ramach programu przeciwdziałającemu epidemii COVID-19 zostaną przyznane dotacje na projekty wyłącznie na poziomie lokalnym oraz w krajach, które wchodzą w skład Inicjatywy Środkowoeuropejskiej. Dotacje będą wypłacane w 3 obszarach:

  • Opieka zdrowotna i telemedycyna (MED)
  • Edukacja i e-learning/nauczanie na odległość (EDU)
  • Wsparcie dla mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw (MSME).
    Poniżej więcej szczegółów nt. działań kwalifikujących się do otrzymania finansowania IŚE to:

Wszelkie informacje odnośnie tego, które projekty się kwalifikują do otrzymania dofinansowania w ramach tego programu można znaleźć na stronie Ministerstwa Zdrowia. Do uzyskania środków unijnych w ramach opisanego tu programu dofinansowania niezbędne będzie tłumaczenie KRS na angielski.

Pobierz wniosek pozyskania unijnych dotacji na walkę z epidemią COVID19
Opis programu znajdziesz tutaj.

Łącznie w ramach dofinansowania z ramienia IŚE do dyspozycji będzie ok 600 tys. euro. Co istotne, firmy wnioskujące o dotacje unijne w ramach tego funduszu mogą ubiegać się o dotację do 100% wartości projektu. Maksymalna kwota jednorazowej dotacji wynosi nie więcej niż 40 tys. euro.

Do krajów które mogą się ubiegać o dotacje unijne w ramach tego programu zaliczamy: Albanię, Białoruś, Bośnię i Hercegowinę, Bułgarię, Chorwację, Czarnogórę, Czechy, Macedonię Północną, Mołdawię, Polskę, Rumunię, Serbię, Słowację, Słowenię, Ukrainę, Węgry i Włochy.

przelewy24

Otrzymaliśmy twoją płatność! DZIĘKUJEMY 🙂 Hura.. udało sie! Twoje tłumaczenie jest w realizacji! Przesyłka...

Więcej


    Załącz plik: