//wp-content/themes/linguaforum/page.php
  +48 600 00 44 66
 

Jak pozyskać dotacje na walkę z epidemią COVID19?

unijne dotacje na walkę z epidemią
8 kwietnia, 2020

Unijne dotacje na walkę z epidemią Koronawirus

Sekretariat Wykonawczy Inicjatywy Środkowoeuropejskiej w porozumieniu z państwami członkowskimi ogłosił nadzwyczajny konkurs projektowy, który ma uruchomić unijne dotacje na walkę z epidemią COVID19 i przeciwdziałać kryzysowi gospodarczemu powstałemu po wybuchu pandemii koronawirusa. Celem tego nadzwyczajnego dofinansowania jest wspieranie społeczności i terytoriów państw członkowskich IŚE, które najmocniej ucierpiały w związku z epidemią Covid-19.

UWAGA: Konkurs otwarty jest do 9 kwietnia 2020 r.

dotacje unijne na walkę z epidemią COVID 19

Jak pozyskać środki unijne na walkę z koronawirusem?

Wniosek jest stosunkowo krótki i nieskomplikowany. Projekt wystarczy opisać w kilku zdania oraz wykazać na co dofinansowanie z Unii Europejskiej zostanie przekazane.

W ramach programu przeciwdziałającemu epidemii COVID-19 zostaną przyznane dotacje na projekty wyłącznie na poziomie lokalnym oraz w krajach, które wchodzą w skład Inicjatywy Środkowoeuropejskiej. Dotacje będą wypłacane w 3 obszarach:

  • Opieka zdrowotna i telemedycyna (MED)
  • Edukacja i e-learning/nauczanie na odległość (EDU)
  • Wsparcie dla mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw (MSME).
    Poniżej więcej szczegółów nt. działań kwalifikujących się do otrzymania finansowania IŚE to:

Wszelkie informacje odnośnie tego, które projekty się kwalifikują do otrzymania dofinansowania w ramach tego programu można znaleźć na stronie Ministerstwa Zdrowia. Do uzyskania środków unijnych w ramach opisanego tu programu dofinansowania niezbędne będzie tłumaczenie KRS na angielski.

Pobierz wniosek pozyskania unijnych dotacji na walkę z epidemią COVID19
Opis programu znajdziesz tutaj.

Łącznie w ramach dofinansowania z ramienia IŚE do dyspozycji będzie ok 600 tys. euro. Co istotne, firmy wnioskujące o dotacje unijne w ramach tego funduszu mogą ubiegać się o dotację do 100% wartości projektu. Maksymalna kwota jednorazowej dotacji wynosi nie więcej niż 40 tys. euro.

Do krajów które mogą się ubiegać o dotacje unijne w ramach tego programu zaliczamy: Albanię, Białoruś, Bośnię i Hercegowinę, Bułgarię, Chorwację, Czarnogórę, Czechy, Macedonię Północną, Mołdawię, Polskę, Rumunię, Serbię, Słowację, Słowenię, Ukrainę, Węgry i Włochy.

Biuro Tłumaczeń Biłgoraj

Biuro tłumaczeń Biłgoraj Tłumacz przysięgły Biłgoraj? Nigdy nie miałeś łatwiejszego dostępu do tłumaczeń przysięgłych,...

Więcej

Biuro tłumaczeń Lublin

Biuro tłumaczeń Lublin Lublin tłumaczenia przysięgłe, zwykłe, specjalistyczne tłumacz Lublin | tłumaczenie Lublin |...

Więcej

Załącz plik:Kategoria: Uncategorized