E-Sklep
biuro tłumaczeń

TŁUMACZ BELGIJSKO-POLSKI

Tłumacz polsko-belgijski

Kto przetłumaczy dokumenty wydane w Belgii?

Potrzebny Ci jest tłumacz belgijsko-polski? Zastanawiasz się komu powierzyć usługę tłumaczenia dokumentu belgijskiego? Nie wszyscy wiedzą, że Belgia ma trzy języki urzędowe: niderlandzki, francuski i niemiecki.

Jeżeli szukasz biura tłumaczeń, które gwarantuje wysoką jakość świadczonych usług w zakresie języka flamandzkiego, mamy dobrą wiadomość: nie musisz już dalej szukać! W biurze Linguaforum otrzymasz najwyższej jakości tłumaczenia pisemne przysięgłe i przekłady zwykłe oraz tłumaczenia ustne w najlepszych cenach w Polsce.

Tutaj znajdziesz wzory dokumentów wydawanych w Belgii.

tłumacz przysięgły języka belgijskiego

Tłumaczenia flamandzkie

Historia języka belgijskiego. Belgia, jako państwo znajdujące się na granicy dwóch grup językowych, ma aż trzy języki urzędowe. Co ciekawe, ani jednym z nich nie jest język belgijski. Kim więc jest tłumacz belgijsko-polski oraz jakie języki powinien znać, by prawidłowo wykonywać przekłady tekstu lub tłumaczenia ustne, tłumaczenia specjalistyczne? Aby odpowiedzieć na te pytania, musimy przyjrzeć się podziałowi państwa pod względem językowym.

Północna część kraju posługuje się głównie belgijskim wariantem języka niderlandzkiego. Język belgijski nazywany jest też flamandzkim. Nazwa języka flamandzkiego pochodzi od północnego regionu kraju, czyli Flandrii. Język ten oczywiście różni się nieznacznie od standardowego niderlandzkiego używanego w Holandii, lecz znajomość jednego zagwarantuje zrozumienie drugiego. Językiem flamandzkim posługuje się około 6,5 miliona osób.

Mieszkańcy południa używają natomiast francuskiego. Posiada on widoczne różnice w wymowie i słownictwie, natomiast jeżeli nauczyłeś się francuskiego, którym posługują się Francuzi, nie będziesz miał większego problemu ze zrozumieniem Belga mówiącego po francusku.

Nie możemy też pominąć małej części kraju na wschodzie, która liczy 75 000 obywateli posługujących się językiem niemieckim. Tereny te zostały włączone do Belgii po I wojnie światowej i używany tam język nadal jest bardzo podobny do standardowego niemieckiego języka. W porównaniu do pozostałych języków Belgii miał on dużo mniej czasu, aby ewoluować niezależnie.

Czym jest język flamandzki? Mimo długiej historii języka flamandzkiego, w stolicy kraju ze względu na zmiany kulturowe i napływ ludności z Francji i Walonii obecnie posługuje się nim mniejszość mieszkańców Brukseli. W przypadku języka flamandzkiego nasz profesjonalny tłumacz belgijski wykonujący przekład gwarantuje najwyższą jakość tłumaczenia i króki czas oczekiwania na zrealizowanie zlecenia.

Czy wiedziałeś?
 • W latach 2019-2020 Belgia funkcjonowała bez oficjalnego rządu przez 652 dni
 • Co dwa lata, na głównym placu Brukseli zostaje ułożony kwiatowy dywan o powierzchni 1800 m2
 • Belgia produkuje ponad 220 tysięcy ton czekolady rocznie
 • W latach 70. napojem podawanym podczas szkolnych posiłków było lekkie piwo stołowe (poniżej 1,5% alkoholu)

Czym jest język flamandzki?

Tłumacz belgijsko-polski

tłumacz belgijsko-polski
Nie musisz dalej szukać!

Tłumacz belgijskiego w naszym biurze tłumaczeń!

Jakiego rodzaju tłumaczenia wykonujemy w zakresie języka flamandzkiego? Oferujemy ogromny wachlarz usług i przystępne ceny tłumaczeń! Wykonujemy profesjonalne przekłady z i na język belgijski: tłumaczenia przysięgłe, przekłady zwykłe, tłumaczenia tekstu i przekłady ustne, tłumaczenia specjalistyczne, tłumaczenie finansowe, medyczne, samochodowe, możesz też wykonać tłumaczenie strony internetowej. Te i każde inne tłumaczenia zrealizujesz w biurze tłumaczeń przysięgłych i zwykłych Linguaforum. Tłumaczenia dokumentów niderlandzkich zamówisz w 3 prostych krokach. Zacznijmy od darmowej i niezobowiązującej wyceny Twojego tłumaczenia online! Zapoznaj się z cennikiem tłumaczeń tutaj.

Tłumaczymy również dokumenty samochodowe!

3 KROKI

Jak zamówić tłumacza?

1. WYŚLIJ ZDJĘCIE dokumentu belgijskiego

Masz telefon z aparatem fotograficznym? Zrób zdjęcie dokumentom, które chcesz przetłumaczyć i wyślij do nas maila na adres biuro@linguaforum.eu

2. POTWIERDŹ koszt tłumaczenia

Otrzymasz od nas wycenę z opcjami zapłaty. Wybierz dogodną dla siebie opcje i potwierdź tym samym realizację zlecenia. Nasi tłumacze języka flamandzkiego zadbają o resztę.

3. ODBIERZ TŁUMACZENIE

Zaczekaj wygodnie w domu, aż wyślemy Ci tłumaczenia zwykłe lub tłumaczenia przysięgłe dokumentów z lub na język flamandzki.


  WYBIERZ JĘZYK ŹRÓDŁOWY

  WYBIERZ JĘZYK DOCELOWY

  TŁUMACZENIE ZWYKŁE CZY PRZYSIĘGŁE?

  *ZWYKŁE CZY PRZYSIĘGŁE?

  PREFEROWANY TERMIN REALIZACJI*

  *TERMIN REALIZACJI

  WYBIERZ PLIKI, KTÓRE CHCESZ PRZETŁUMACZYĆ*


  *RODZAJ PLIKU  WYBIERZ JĘZYK NUMER 1

  WYBIERZ JĘZYK NUMER 2

  TO MA BYĆ TŁUMACZENIE ZWYKŁE CZY PRZYSIĘGŁE?

  *ZWYKŁE CZY PRZYSIĘGŁE?

  Jeżeli nie masz pewności czy podczas spotkania powinien być obecny tłumacz przysięgły czy też nie, to opisz w wiadomości na dole formularza w kilku słowach w jakich okolicznościach Twoje tłumaczenie ustne ma się odbyć. Na pewno podpowiemy odpowiednie rozwiązanie.

  TERMIN TŁUMACZENIA USTNEGO

  GODZINA ROZPOCZĘCIA

  GODZINA ZAKOŃCZENIA

  PODAJ LOKALIZACJE TŁUMACZENIA USTNEGO
  Adres

  Kod pocztowy

  Miasto

  *pola obowiązkowe

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych - Administratorem danych osobowych jest firma Trzecia Połowa Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul Sarmacka 1A/82. Dan wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie


  Rozliczenie bez niespodzianek

  Gwarantujemy stabilność ceny! Koszt podany przy wycenie nie wzrośnie po wykonaniu tłumaczenia. Cena wskazana przy wycenie jest zawsze wiążąca! Musisz skorzystać z usług przysięgłego tłumacza języka flamandzkiego? Tłumacz języka holenderskiego? Tłumacz przysięgły belgijsko-polski oferuje profesjonalne usługi tłumaczenia pisemnego i przekłady ustne w języku flamandzkim zgodnie z oczekiwaniami klienta. Nasza kadra tłumaczy języka belgijskiego to osoby płynnie władające językiem polskim oraz belgijskim. Każdy tłumacz belgijski wykonuje przekład z najwyższą starannością.

  Biuro tłumaczeń zadowolonych klientów

  Opinie naszych klientów

  5/5
  Jola Potocka
  Jola Potocka
  25. Sierpień, 2023.
  Bardzo dobry i szybki serwis.
  Damian Mikuła
  Damian Mikuła
  23. Sierpień, 2023.
  Biuro godne polecenia ,wycena dokumentów gotowa w 15 min a realizacja w 1 dzień .Cena tez jest przystępna .Polecam serdecznie 😊😊😊
  Fabian Mentel
  Fabian Mentel
  23. Sierpień, 2023.
  Bardzo mocno polecam :), szybko i nie zbyt drogo
  Alem Mily
  Alem Mily
  1. Sierpień, 2023.
  A pleasure to do business with…
  Mimbla Mi
  Mimbla Mi
  19. Lipiec, 2023.
  Bardzo profesjonalne biuro. Szybki termin realizacji (1 dzień!), bardzo sprawny i miły kontakt. Dokumenty zostały przetłumaczone i wysłane zarówno poczta elektroniczna jak i paczkomatem. Bardzo dziękujemy.
  Sabina Susułowska
  Sabina Susułowska
  12. Lipiec, 2023.
  Bardzo miła i szybka współpraca. Komunikacja przebiegła sprawnie i zlecenie zostało wykonane w atrakcyjnej cenie. Dziękuję i polecam.
  Małgorzata Khaksar
  Małgorzata Khaksar
  29. Czerwiec, 2023.
  Jak najbardziej polecam usługi Biura Linguaforum! Szybko, rzetelnie i cena najlepsza 👍oraz bardzo miła Obsługa!