TŁUMACZ BELGIJSKO-POLSKI

Tłumacz polsko-belgijski

Kto przetłumaczy dokumenty wydane w Belgii?

Potrzebny Ci jest tłumacz belgijsko-polski? Zastanawiasz się komu powierzyć tłumaczenie dokumentu belgijskiego? Nie wszyscy wiedzą, że Belgia ma trzy języki urzędowe: niderlandzki, francuski i niemiecki

Jeżeli potrzebujesz tłumaczenia w dowolnym języku, to mam dobrą wiadomość: nie musisz już dalej szukać! Wykonujemy profesjonalne przekłady ustne oraz tłumaczenia pisemne w najlepszych cenach w Polsce.

Tutaj znajdziesz wzory dokumentów wydawanych w Belgii.

tłumacz przysięgły języka belgijskiego

Tłumaczenia flamandzkie

Belgia, jako państwo znajdujące się na granicy dwóch grup językowych, ma aż trzy języki urzędowe. Co ciekawe ani jednym z nich nie jest język belgijski. Kim więc jest tłumacz belgijsko-polski oraz jakie języki powinien znać, by prawidłowo wykonać tłumaczenia tekstu lub przekłady ustne? Aby odpowiedzieć na te pytania, musimy przyjrzeć się podziałowi państwa pod względem językowym.

Północna część kraju posługuje się głównie belgijskim wariantem języka niderlandzkiego. Język Belgijski nazywany jest też flamandzkim. Nazwa języka flamandzkiego pochodzi od północnego regionu kraju, czyli Flandrii. Język ten oczywiście różni się nieznacznie od standardowego niderlandzkiego używanego w Holandii, lecz znajomość jednego zagwarantuje zrozumienie drugiego. Język flamandzki używany jest przez około 6,5 miliona osób.

Mieszkańcy południa używają natomiast francuskiego. Posiada on widoczne różnice w wymowie i słownictwie, lecz jeżeli nauczyłeś się francuskiego we Francji również nie będziesz miał problemu ze zrozumieniem Belga mówiącego po francusku.

Nie możemy też pominąć małej części kraju na wschodzie, która liczy 75 000 obywateli i posługuje się niemieckim. Tereny te zostały włączone do Belgii po pierwszej wojnie światowej i używany na nich język nadal jest bardzo podobny do standardowego niemieckiego. W porównaniu do pozostałych języków Belgii miał on dużo mniej czasu, aby ewoluować niezależnie.

Mimo długiej historii języka flamandzkiego w stolicy kraju, ze względu na zmiany kulturowe i napływ ludności z Francji i Walonii obecnie językiem flamandzkim posługuje się mniejszość mieszkańców Brukseli.

Czy wiedziałeś?
 • W latach 2019-2020 Belgia funkcjonowała bez oficjalnego rządu przez 652 dni
 • Co dwa lata, na głównym placu Brukseli zostaje ułożony kwiatowy dywan o powierzchni 1800 m2
 • Belgia Produkuje ponad 220 tysięcy ton czekolady rocznie
 • W latach 70. napojem podawanym podczas szkolnych posiłków było lekkie piwo stołowe (poniżej 1,5% alkoholu)

Czym jest język flamandzki?

Tłumacz belgijsko-polski

tłumacz belgijsko-polski
Nie musisz dalej szukać!

Tłumacz przysięgły języka belgijskiego w naszym biurze tłumaczeń!
Oferujemy ogromny wachlarz tłumaczeń! Możesz zamówić u nas tłumaczenie finansowe, tłumaczenia przysięgłe, a nawet zlecić nam tłumaczenie strony internetowej. Te i każde inne tłumaczenie wykonasz w biurze tłumaczeń Linguaforum. Tłumaczenia dokumentów niderlandzkich zamówisz w 3 prostych krokach. Zacznijmy od darmowej i niezobowiązującej wyceny tłumaczenia. 

Tłumaczymy również dokumenty samochodowe!

3 KROKI

Jak zamówić tłumacza?

1. WYŚLIJ ZDJĘCIE dokumentu belgijskiego

Masz telefon z aparatem fotograficznym? Zrób zdjęcie dokumentom, które chcesz przetłumaczyć i wyślij z telefonu do nas maila na adres biuro@linguaforum.eu

2. POTWIERDŹ koszt tłumaczenia

Otrzymasz od nas wycenę z opcjami zapłaty. Wybierz dogodną dla siebie opcje i potwierdź tym samym realizację zlecenia. Twoje dokumenty trafią następnie do specjalisty jednego z języków używanych w Belgii.

3. ODBIERZ TŁUMACZENIE

Zaczekaj wygodnie w domu aż wyślemy Ci tłumaczenia zwykłe lub tłumaczenia przysięgłe. 

  RODZAJ TŁUMACZENIA

  WYBIERZ JĘZYK ŹRÓDŁOWY

  WYBIERZ JĘZYK DOCELOWY

  IMIĘ I NAZWISKO

  ADRES E-MAIL

  NUMER TELEFONU

  WIADOMOŚĆ

  *pola obowiązkowe

  Załącz plik:


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych - Administratorem danych osobowych jest firma Trzecia Połowa Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul Sarmacka 1A/82. Dan wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie


  Rozliczenie bez niespodzianek

  Gwarantujemy stabilność ceny! Koszt podany przy wycenie nie wzrośnie po wykonaniu tłumaczenia. Cena wskazana przy wycenie jest zawsze wiążąca! Tłumacz przysięgły belgijsko-polski w dobrej cenie. 

  Biuro tłumaczeń zadowolonych klientów

  Opinie naszych klientów

  5/5
  Beata Sime
  Beata Sime
  16. Luty, 2023.
  Bardzo serdeczne I profesjonlane podejscie do klienta. Szybka odpowiedz na kazde pytanie. Dobre ceny. Szybko, sprawnie I fachowo. Serdecznie polecam !!!
  damix92
  damix92
  7. Luty, 2023.
  Super szybko i konkretnie
  eryczano
  eryczano
  28. Styczeń, 2023.
  5 gwiazdek firma bardzo ekspresowa skany wysłałem w piątek o 17 w niedzielę już miałem na emailu
  Román
  Román
  20. Styczeń, 2023.
  Excelente trato y servicio. También bastante rápido. Tardan entre 1 y 3 días laborables en traducir un documento dependiendo de lo denso que sea. Precios bastante razonables. Lo recomiendo.
  Konstancja Ubraniak
  Konstancja Ubraniak
  5. Styczeń, 2023.
  Super profesjonalna Firma polecam Wszystkim ,jestem bardzo zadowolona NAJLEPSI :):):)
  Aleksandra Latos-zygowska
  Aleksandra Latos-zygowska
  13. Grudzień, 2022.
  Szybko,skutecznie,profesjonalnie. Przystępne ceny. Niezawodni. Polecam.