E-Sklep
biuro tłumaczeń

Tłumacz paszto

Wystarczy wysłać skany dokumentów pocztą e-mail z dowolnego miejsca, aby otrzymać wycenę a po akceptacji dokładne tłumaczenie w szybkim czasie.
Tłumacze paszto z którymi współpracujemy są w stanie szybko i z należytą starannością tłumaczyć paszporty, akty urodzenia, małżeństwa i dokumenty akademickie również z apostille jeśli jest wymagane.

tłumacz przysięgły paszto

Tłumaczenia zwykłe i specjalistyczne paszto

Zapewniamy wysokiej jakości tłumaczenia paszto dla każdego klienta. Dla osób prywatnych, firm, spółek, kancelarii prawnych i uczelni.
Dzięki profesjonalnej grupie lingwistów z doświadczeniem w zakresie copywritingu, tłumaczeń, transkrypcji i marketingu – jesteśmy w stanie pomóc Twojej firmie skutecznie dotrzeć do nowych odbiorców na rynkach światowych.

Możemy zaoferować pisemne tłumaczenia paszto z i na wiele innych języków. A dzieki nabytemu doświadczeniu możemy zapewnić, że Twoje treści będą tworzone z myślą o branży, marce i grupie docelowej, przy zachowaniu formatu i stylu tekstu źródłowego.

O języku paszto

Na całym świecie jest około 50 milionów osób porozumiewających się językiem paszto. Paszto jest językiem ojczystym Pasztunów (islamistów pochodzących z Afganistanu i Pakistanu) i należy do rodziny języków indoeuropejskich. Paszto jest jednym z dwóch języków urzędowych używanych w Afganistanie; drugim jest Dari. Paszto mówi 35% ludności Afganistanu. Pasztunowie w zachodnim i północno-zachodnim Pakistanie mówią również Paszto, co stanowi 15% jego ludności. Przesiedleni Pasztunowie są rozproszeni po całym świecie, także w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie.
Istnieją dwa główne dialekty Paszto, północny i południowy. Leksykalnie są one w 80 procentach podobne. Dzięki temu osoby mówiące różnymi dialektami paszto stosunkowo łatwo się rozumieją. Dialekt południowy jest używany w Afganistanie, od lat 30-tych XX wieku rząd pracuje nad standaryzacją języka paszto.