Tłumacz słoweński

Nasze tłumaczenia z języka polskiego na słoweński i ze słoweńskiego na polski są w głównej mierze skierowane do międzynarodowych firm i organizacji, które chcą dotrzeć z właściwym przekazem do odbiorców posługujących się językiem słoweńskim.

tlumacz przysiegly slowenski

Tłumaczenia zwykłe i specjalistyczne słoweński

W przeciwieństwie do większości biur tłumaczeń, współpracujemy z lingwistami, których językiem ojczystym jest słoweński. Oznacza to, że ​​nasze tłumaczenia są na najwyższym poziomie. Współpraca rodzimych użytkowników każdego języka nad tekstem na etapie tłumaczenia i korekty oznacza znacznie bardziej potoczne brzmienie tłumaczeń i znacznie mniej błędów.

Dzięki naszym kontaktom zagranicznym oferujemy również tłumaczenia w konfiguracji angielski – słoweński – angielski.
Nasi klienci zawsze otrzymują najlepsze tłumaczenie, niezależnie od tego, czy jest to slogan, krótka informacja prasowa czy wyczerpująca instrukcja obsługi.

W ciągu ostatnich kilkunastu lat przetłumaczyliśmy miliony słów dla klientów korporacyjnych i prywatnych. Teksty obejmują cały przekrój branż, począwszy od tłumaczeń KRS po dokumentacje techniczno rozruchowe i specjalistyczne teksty, w tym również medyczne. Tłumaczymy też całą gamę dokumentów dla klientów prywatnych, takich jak np. akty małżeństwa i urodzenia.

Tłumaczenia przysięgłe słoweński

Często nasi klienci wymagają tłumaczeń przysięgłych, co oznacza, że ​​tłumaczenia mogą być wykorzystywane do celów urzędowych w Polsce i za granicą.

Tłumaczenia ustne

Tłumaczenia ustne języka słoweńskiego realizujemy przeważnie na konferencjach międzynarodowych, w firmach z kapitałem zagranicznym oraz na wszelkiego rodzaju spotkaniach biznesowych.  

O Słowenii i jej języku

Ziemie słoweńskie były częścią Austro-Węgier aż do jego rozpadu pod koniec I wojny światowej. W 1918 roku Słoweńcy dołączyli do Serbów i Chorwatów, tworząc nowe wielonarodowe państwo, które w 1929 roku zostało nazwane Jugosławią. Po II wojnie światowej, Słowenia stała się republiką odnowionej Jugosławii, która choć komunistyczna, zdystansowała się od rządów Moskwy. Niezadowoleni ze sprawowania władzy przez większość Serbów, Słoweńcom udało się w 1991 r. po krótkiej 10-dniowej wojnie ustanowić niepodległość. Historyczne więzi z Europą Zachodnią, silna gospodarka i stabilna demokracja pomogły Słowenii w przekształceniu się w nowoczesne państwo. Słowenia przystąpiła zarówno do NATO, jak i do UE wiosną 2004 roku, a do strefy euro w 2007 roku.
Jest to najmniejsze państwo niebędące wyspami, które ma jeden i niepowtarzalny język urzędowy.

Słoweński jest jednym z niewielu języków na świecie, które używają nie tylko liczby pojedynczej i mnogiej, ale także formy podwójnej.
Słoweński jest częścią zachodniej podgrupy południowosłowiańskiej grupy języków, która obejmuje również bułgarski, macedoński, bośniacki, czarnogórski, chorwacki i serbski.
Chociaż język ten używany jest tylko przez 2,5 miliona ludzi na całym świecie, istnieje 7 odrębnych dialektów słoweńskich i do 50 subdialektów , częściowo wynikających z górzystego terenu Słowenii.