//wp-content/themes/linguaforum/page.php
  +48 600 00 44 66
 

Tłumaczenie dowodu rejestracyjnego estońskiego

Tłumaczenie estońskich dokumentów samochodowych

tłumaczenie przysięgłe estoński dowód rejestracyjny | rejestracja w Wydziale Komunikacji | dowód rejestracyjny z Estonii | estoński dowód rejestracyjny | Estonia dowód rejestracyjny | tłumaczenie przysięgłe dowodu rejestracyjnego z Estonii | tłumaczenie uwierzytelnione estońskiego dowodu rejestracyjnego | tłumacz przysięgły estoński dowód rejestracyjny | biegły tłumacz języka estońskiego | tłumaczenie estońskich dokumentów samochodowych | SÕIDUKI REGISTREERIMISTUNNISTUS

Sprowadziłeś samochód z Estonii? A może motor, traktor, ciągnik, ciężarówkę, naczepę lub inny pojazd i potrzebujesz tłumaczenie przysięgłe dowodu rejestracyjnego oraz faktury lub umowy kupna sprzedaży, aby zarejestrować pojazd w Polsce?

Jeżeli sprowadziłeś pojazd z Estonii (lub kupiłeś od handlarza) samochód, motor, traktor, ciągnik, ciężarówkę, naczepę lub inny pojazd, powinieneś otrzymać wraz z nim estoński dowód rejestracyjny. Tłumaczenie estońskich dokumentów samochododowych wykonuje tłumacz posiadający pozwolenie z Ambasady Estonii do wykonywania tłumaczeń uwierzytelnionych z języka estońskiego na polski. Estoński dowód rejestracyjny pojazdu to zielony dwustronicowy dokument z napisem EESTI VABARIIK. Link do wzoru estońskiego dowodu rejestracyjnego na stronie Ministerstwa Infrastruktury.
Tłumaczenie dowodu rejestracyjnego estońskiego

Jak zarejestrować samochód sprowadzony z Estonii?

Żeby zarejestrować pojazd sprowadzony z Estonii będziesz musiał przedstawić tłumaczenie estońskich dokumentów samochodowych. Jest to zielony dokument widoczny na grafice powyżej. Sprzedający powinien Ci ten dokument przekazać razem z samochodem i umową kupna sprzedaży.

Tłumaczenie estońskich dokumentów samochodowych wykonujemy praktycznie od ręki. Gotowe tłumaczenie po uwierzytelnieniu przez notariusza wysyłamy kurierem. 

W wydziale komunikacje urzędnik będzie wymagał tzw. tłumaczenie przysięgłe estońskiego dowodu rejestracyjnego. Większość urzędników w wydziałach komunikacji niestety nie wie, że w Polsce nie ma tłumacza przysięgłego języka estońskiego. Jego obowiązki przejmują tłumacze, którzy mają pozwolenie Ambasady Estonii w Polsce do wykonywania tłumaczeń uwierzytelnionych z estońskiego na polski. 

Dokumenty samochodowe możesz u nas przetłumaczyć z języka estońskiego na polski. Tłumaczenia są uwierzytelniane przez notariusza. Dodatkowo, aby zarejestrować pojazd pracownik Wydziału Komunikacji w Twoim miejscu zamieszkania poprosi o tłumaczenie przysięgłe z języka estońskiego na polski dowodu zakupu. Może to być tłumaczenie przysięgłe faktury lub umowy kupna sprzedaży. Jeżeli posiadasz dwujęzyczną fakturę lub umowę kupna sprzedaży to urzędnik może zażądać od Ciebie poświadczenia tłumacza przysięgłego języka estońskiego, że obie wersje językowe w tym dokumencie są tożsame (identyczne).

Koszt tłumaczenia dowodu rejestracyjnego wynosi 350 zł brutto wraz z wysyłką kurierem lub listem poleconym na terenie Polski. Tłumaczenie czy też poświadczenie umowy kupna sprzedaży lub faktury wyceniamy indywidualnie. 

Reasumując, do zarejestrowania przez Wydział Komunikacji w Twoim mieście samochodu, motoru, traktora, ciągnika, ciężarówki, naczepy lub innego pojazdu sprowadzonego z Estonii, będziesz potrzebował następujące dokumenty:

  • Tłumaczenie przysięgłe estońskiego dowodu rejestracyjnego
  • Tłumaczenie przysięgłe z estońskiego na polski dowodu zakupu ( np. umowy kupna-sprzedaży lub faktury samochodu)
  • W przypadku umowy dwujęzycznej poświadczenia, że obie wersje językowe są tożsame (identyczne)

UWAGA: W Polsce nie ma tłumaczenia przysięgłego języka estońskiego z listy Ministerstwa Sprawiedliwości. Współpracujemy z tłumaczami, którzy na mocy akredytacji uzyskanej w ambasadzie Estonii w Polsce posiadają uprawnienia do realizacji tłumaczeń poświadczonych. Nie możemy udzielić gwrancji dla tego typu tłumaczenia. Z naszego doświadczenia wynika jednak, że takie tłumaczenia są honorowane w 95% Wydziałów Komunikacji. 

Biuro Tłumaczeń Kozienice

Biuro tłumaczeń Kozienice Tłumacz przysięgły Kozienice? Nigdy nie miałeś łatwiejszego dostępu do tłumaczeń przysięgłych,...

Więcej

Lokalizacja produktu

Zindywidualizowane usługi tłumaczeniowe dla firm W związku z globalizacją przedsiębiorstwa starają się eksportować swoje...

Więcej

Biuro tłumaczeń Rybnik

Rybnik tłumaczenia przysięgłe, zwykłe, specjalistyczne tłumacz Rybnik | tłumaczenie Rybnik | tłumaczenia Rybnik |...

Więcej

Biuro Tłumaczeń Brwinów

Biuro tłumaczeń Brwinów Tłumacz przysięgły Brwinów? Nigdy nie miałeś łatwiejszego dostępu do tłumaczeń przysięgłych,...

Więcej

Załącz plik: