Tłumaczenie francuskich dokumentów samochodowych

Certificat d'immatriculation - szara karta | Tłumaczenie francuskich dokumentów samochodowych | tłumaczenie przysięgłe francuski dowód rejestracyjny cena | rejestracja w Wydziale Komunikacji | dowód rejestracyjny z Francji | francuski dowód rejestracyjny wzór | Francja dowód rejestracyjny | tłumaczenie przysięgłe dowodu rejestracyjnego z Francji cena | tłumaczenie uwierzytelnione francuskiego dowodu rejestracyjnego | tłumacz przysięgły francuski dowód rejestracyjny | biegły tłumacz języka francuskiego 

ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodowych?

Zastanawiasz się, ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodowych? .Wyślij skan lub wysokiej jakości zdjęcia dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu lub dowodu zakupu, a otrzymasz tłumaczenie w ciągu 24-48 godzin.

Sprowadziłeś samochód z Francji? A może inny pojazd (motor, traktor, ciągnik, ciężarówkę, naczepę) i potrzebujesz tłumaczenie przysięgłe dowodu rejestracyjnego wraz z dowodem zakupu (faktura) lub umowy kupna sprzedaży, aby zarejestrować pojazd w Polsce?

Zgodnie z przepisami ustawowymi i wykonawczymi obowiązującymi we Francji, pojazdy silnikowe muszą być identyfikowane za pomocą dowodu rejestracyjnego, który jest powszechnie nazywany „carte grise” (szarą kartą). Dowód rejestracyjny stanowi zezwolenie do kierowania zarejestrowanym pojazdem silnikowym i umożliwia jego identyfikację.

Francuski dowód rejestracyjny ma postać prostokątnego dokumentu o wymiarach 125 mm x 254 mm, który jest składany na 3 części na całej szerokości. Trzecia część to odcinek z możliwością jego odłączenia. Ta część dowodu rejestracyjnego musi zostać wypełniona w przypadku zmiany miejsca zamieszkania, sprzedaży lub zniszczenia samochodu.

Właściciele pojazdów mechanicznych, przyczep (masa całkowita pojazdu >500 kg) lub naczep, którzy chcą wprowadzić swoje pojazdy do ruchu, muszą złożyć wniosek o wydanie dowodu rejestracyjnego. Dokument zawiera informacje techniczne pojazdu, tożsamość właściciela, ale także numer rejestracyjny, który musi być umieszczony na tablicy rejestracyjnej, która będzie znajdować się na pojeździe. Nawet jeśli nazwisko właściciela pojazdu pojawia się na dowodzie rejestracyjnym, dokument ten nie stanowi aktu własności, w przeciwieństwie do Niemiec, gdzie dokument rejestracyjny jest aktem własności (Brief and Schein).

Dokument rejestracyjny samochodu zawiera numer rejestracyjny, który znajduje się na tablicach rejestracyjnych pojazdu.
Nowy system rejestracji pojazdów (VRS) przydziela pojazdowi numer dożywotnio. Tablice rejestracyjne pojazdów muszą następnie posiadać terytorialny identyfikator składający się z oficjalnego logo regionu i numeru jednego z departamentów tego regionu. Wybór tego identyfikatora terytorialnego jest dowolny i może być niezwiązany z miejscem zamieszkania posiadacza świadectwa rejestracji.

Certificat d'immatriculation tłumaczenie dowodu rejestracyjnego Francja

Francuski dowód rejestracyjny – stary wzór

francuski dowód rejestracyjny tłumaczenie

Francuski dowód rejestracyjny – nowy wzór

Na przedniej stronie świadectwa rejestracji znajdują się miejsca na daty badań technicznych, pieczątki kolejnych badań technicznych są umieszczane w miarę ich przeprowadzania.
Dane zawarte w certyfikacie rejestracyjnym są reprezentowane przez kody wspólnotowe ujednolicone dyrektywą 1999/37/WE Rady Europejskiej z dnia 29 kwietnia 1999 r. w sprawie dokumentów rejestracyjnych pojazdów.

Poszczególne pozycje można zasadniczo podzielić w następujący sposób:

Pozycje od A do C.4.1 odnoszące się do rejestracji pojazdu i posiadacza dowodu rejestracyjnego
Pozycje D.1 do X.1 odnoszące się do właściwości technicznych pojazdu
Pozycje od Y.1 do Y.4 dotyczące opłat do uiszczenia
Pozycje od Z.1 do Z.4 odnoszące się do szczegółowych informacji dotyczących pojazdu . Na przykład, czy jest to samochód zabytkowy, pojazd wojskowy lub inny.

Koszt tłumaczenia francuskiego dowodu rejestracyjnego wynosi 130 zł brutto wraz z wysyłką kurierem lub listem poleconym na terenie Polski. Tłumaczenie czy też poświadczenie umowy kupna sprzedaży lub faktury wyceniamy indywidualnie. 

Skorzystaj z formularza kontaktowego i wyślij dokumenty do darmowej wyceny.

Tłumaczenia medyczne

TŁUMACZENIA MEDYCZNE Tłumacz medyczny ratuje życia Tłumaczenia medyczne nie dają marginesu na przypuszczenia Tłumaczenia...

Więcej

Tłumacz języka norweskiego

TŁUMACZ JĘZYKA NORWESKIEGO tłumacz języka norweskiego tłumacz przysięgły języka norweskiego Tłumacz przysięgły norweskiego (tłumaczenia...

Więcej


    Załącz plik: