E-Sklep
biuro tłumaczeń

TŁUMACZENIE NIEMIECKIEGO DOWODU REJESTRACYJNEGO

Jak zamówić tłumaczenie niemieckiego dowodu rejestracyjnego?
1. Wyślij zdjęcie lub skan dokumentów

Podpowiedź 1:
W telefonie masz aparat fotograficzny i skonfigurowanego maila. Zrób zdjęcia telefonem i wyślij je nam mailem wprost z telefonu

2. POTWIERDŹ WYCENĘ

Na maila otrzymasz  wycenę z opcjami zapłaty. Wybierz dogodną dla siebie opcję i potwierdź tym samym tłumaczenie dokumentów samoochodowych.

Do wyboru są następujące formy płatności: 

 • Szybka płatność przez Przelewy24 (Blik, Apple Pay, Google Pay)
 • Tradycyjny przelew
 • Płatność kartą Online (Visa, Mastercard)
WYSYŁKA TŁUMACZENIA

Tłumaczenie Twoich dokumentów samochodowych dostarczy InPost. Przesyłkę otrzymasz bezpośrednio na wskazany adres lub do wybranego paczkomatu.

Znajdź najbliższy paczkomat.

Niemiecki dowód rejestracyjny

PLN* 150 *Cena brutto zawiera:
 • tłumaczenie przysięgłe niemieckie dwóch części dowodu rejestracyjnego
 • Darmowa wysyłka kurierska
  •  
  Proces realizacji tłumaczenia
  Nasze największe zalety
  BEZPŁATNA WYCENA
  DOBRA
  CENA
  Darmowa Wysyłka

  Tłumaczenie briefu

  Tłumaczenie briefu niemieckiego

  Niemieckie dokumenty samochodowe

  Kupując pojazd w Niemczech powinieneś otrzymać od sprzedającego następujące dokumenty:

  • Zulassungsbescheinigung Teil 1 
   (odpowiednik dowodu rejestracyjnego)
  • Zulassungsbescheinigung Teil 2 
   (odpowiednik karty pojazdu)
  • Dowód zakupu 
   Może to być faktura lub umowa kupna sprzedaży

  Tłumaczenie niemieckich dokumentów samochodowych

  Ile kosztuje tłumaczenie niemieckiego dowodu rejestracyjnego?

  Wyślij nam zdjęcia dokumentów. W ciągu 30 min. otrzymasz od nas zupełnie darmową i niezobowiązującą wycenę. Gwarantujemy najlepszą cenę w Polsce. 

  Po potwierdzeniu zamówienia cena tłumaczenia dowodu rejestracyjnego nie ulega zmianie!

  agencia de traducciones oficina de traducciones traductor jurado traducción jurada

  Zamów wycenę tłumaczenia dokumentów samochodowych

  Wybierz kraj pochodzenia dokumentów
  (Nie ma go na liście? Wybierz na końcu listy INNY)

   KRAJ WYSTAWIAJĄCY

   PREFEROWANY TERMIN REALIZACJI*

   *TERMIN REALIZACJI

   WYBIERZ PLIKI, KTÓRE CHCESZ PRZETŁUMACZYĆ*


   PODPOWIEDŹ   *pola obowiązkowe

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych - Administratorem danych osobowych jest firma Trzecia Połowa Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul Sarmacka 1A/82. Dan wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie


   Cześć!
   Fajnie, ze do nas trafiłeś.
   Marzysz o nowym samochodzie?

   Zakup samochodu to poważna decyzja. Najprościej byłoby prostu z salonu, z gwarancją i takim wyposażeniem jaki sobie wymarzymy.  Warto jednak pamiętać, że w chwili opuszczenia salonu samochodowego tracimy na dzień dobry około 10% wartości samochodu. Prosto więc wyliczyć, że w przypadku auta wartego 100.000 zł do domu przyjeżdżamy samochodem wartym 10.000 zł mniej, i to już pierwszego dnia! Niestety na tym nie koniec. Wartość samochodu będzie ciągle spadała. W przeciągu pierwszego roku utrata wartości auta może wynieść aż o 20%.

   Nowy samochód czy używany?
   Co więc mogę zrobić?

   Najlepszy rozwiązaniem jest zakup samochodu używanego i to najlepiej z rynku zagranicznego, np. z Niemiec. Okazuje się bowiem, ze samochody na rynku niemieckim są w większości serwisowane, bardziej zadbane i mają bogatsze wyposażenie niż te same modele na rynku polskim. Niemcy częściej niż Polacy kupują nowe samochody i częściej niż my sprzedają samochody dwu- lub trzyletnie. A taki najbardziej opłaca się sprowadzić.   

   Tłumaczenie niemieckich dokumentów samochodowych tłumaczenie briefu
   Fakty i mity

   Skomplikowane procedury przy sprowadzeniu i rejestracji auta używanego z zagranicy to mit?

   Zdecydowanie tak! Po sprowadzeniu auta z Niemiec należy pilnować kilku prostych spraw:

   • Urząd Podatkowy: odprowadzenie akcyzy od zakupu auta w ciągu 14 dni od przekroczenia granicy (a nie od daty zakupu auta). Co ważne, datę przekroczenia granicy określasz sam i możesz tu nieco nagiąć fakty, żeby nie zapłacić ewentualnej kary za przekroczenie terminu 14 dni. Przecież po zakupie samochodu mogłeś jeszcze odwiedzić dalekich krewnych w Hiszpanii i do Polski przyjechać np. miesiąc po zakupie auta 😉 
   • Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów: pierwszy przegląd techniczny w kraju należy zrobić w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów. Warto już tu mieć przy sobie tłumaczenie dowodu rejestracyjnego, żeby ułatwić zadanie w odszyfrowaniu niektórych informacji z niemieckiego briefu. 
   • Biuro tłumaczeń lub tłumacz przysięgły języka niemieckiego: Tłumaczenie niemieckiego dowodu rejestracyjnego, książki pojazdu oraz dowodu zakupy
   • Wydział komunikacji: Do wydziału komunikacji należy przyjść z potwierdzeniem odprowadzenia akcyzy, przeglądem technicznym za Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów, tłumaczeniem niemieckich dokumentów samochodowych oraz niemieckimi tablicami rejestracyjnymi.
   Okręgowa stacja kontroli pojazdów pierwsza rejestracja w kraju sprowadzenie samochodu z niemiec tłumaczeie dokumentów samochodowych tłumaczenie briefu
   sworn translator certified translation of car documents vehicel import
   Tłumaczenie dokumentów samochodowych z Niemiec

   Tłumaczenie Briefu niemieckiego

   Tłumaczenie dowodu rejestracyjnego niemieckiego cena

   Koszt za tłumaczenie niemieckiego dowodu rejestracyjnego (czyli obu części dowodu rejestracyjnego, tj. tłumaczenie Zulassungsbescheinigung Teil I i tłumaczenie Zulassungsbescheiningung Teil II) wynosi średnio 150zł brutto wraz z wysyłką kurierem lub listem poleconym na terenie Polski. Tłumaczenie czy też poświadczenie umowy kupna sprzedażny lub faktury wyceniamy indywidualnie.  Wówczas cena za tłumaczenie dowodu rejestracyjnego niemieckiego nie powinna przekroczyć 180zł brutto już z wysyłką kurierską pod wskazany adres. Ta cena obejmuje tłumaczenie niemieckiego briefu część 1 i 2 oraz tłumaczenie faktury. 

   Reasumując, do zarejestrowania przez Wydział Komunikacji w Twoim mieście samochodu, motoru, traktora, ciągnika, ciężarówki, naczepy lub innego pojazdu sprowadzonego z Niemiec będziesz potrzebował tłumaczenie tłumaczenie dowodu rejestracyjnego niemieckiego składającego się z następujących części.

   • Tłumaczenie Zulassungsbescheinigung Teil 1 (tłumaczenie niemieckiego dowodu rejestracyjnego)
   • Tłumaczenie Zulassungsbescheinigung Teil 2 (tłumaczenie briefu niemieckiego)
   • W niektórych przypadkach tłumaczenie faktury lub tłumaczenie umowy kupna sprzedaży lub innego dowodu zakupu

   Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości w każdej chwili możesz się skontaktować z nasza infolinią, wysłać nam maila lub napisać wiadomość przez messengera. Możesz też skorzystać z formularza kontaktowego i wyślij dokumenty do darmowej wyceny.

   Kupiłeś samochód z Niemiec?

   Może kupiłeś z Niemiec motor, traktor, ciągnik, ciężarówkę, naczepę lub inny pojazd? Potrzebujesz tłumaczenie niemieckiego dowodu rejestracyjnego oraz faktury lub umowy kupna sprzedaży, aby zarejestrować pojazd w Polsce? U nas tłumaczenie briefu niemieckiego znajdziesz w najniższej cenie.

   Niemiecki dowód rejestracyjny

   Tłumaczenie niemieckiego briefu

   Niemiec płakał gdy sprzedawał? 🙂 Kto nie słyszał tego już kultowego tekstu? Jeżeli kupiłeś samochód w Niemczech lub taki, który został przez pośrednika sprowadzony do polski to oznacza, że potrzebujesz tłumaczenie niemieckiego dowodu rejestracyjnego, tj. tłumaczenie niemieckiego briefu, ponieważ jest ono wymagane podczas rejestracji pojazdu w Polsce.

   zulassungsbescheinigung Teil I tłumaczenie cena
   Tłumaczenie niemieckiego briefu
   tłumaczenie briefu niemieckiego
   Tłumaczenie briefu niemieckiego cena

   Niemieckie dokumenty samochodowe

   Tłumaczenie niemieckiego dowodu rejestracyjnego

   Jeżeli samodzielnie sprowadziłeś z Niemiec samochód, motor, traktor, ciągnik, ciężarówkę, naczepę lub inny pojazd lub kupiłeś od handlarza sprowadzony z Niemiec pojazd powinieneś otrzymać wraz z pojazdem niemiecki dowód rejestracyjny, czyli niemieckie dokumenty samochodowe czy też niemiecki brief Teil I i Teil II, które składają się z właśnie z dwóch części:

   • Część I (tzw. mały brief – po niemiecku Zulassungsbescheinigung Teil 1 zwana też Fahrzeugschein) to jest tradycyjny niemiecki dowód rejestracyjny, który kierowca ma przy sobie w razie kontroli 
   • Część II (tzw. duży brief – po niemiecku Zulassungsbescheinigung Teil 2 zwana też Fahrzeugbrief) to odpowiednik polskiej karty pojazdu

   Oba te dokumenty należy przetłumaczyć przysięgłe z języka niemieckiego na polski. Mamy kilkunastoletnie doświadczenie w tłumaczenie niemieckich dowodów rejestracyjnych, Dajemy więc gwarancje, że tłumaczenie zrealizowane w naszym biurze tłumaczeń nie zostanie odrzucone przez wydział komunikacji. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i nerwy. Dodatkowo zapewniamy Ciebie, że stosujemy jedne z najniższych stawek w Polsce jeżeli chodzi o tego typu tłumaczenia. 

   Tłumaczenie niemieckiego dowodu rejestracyjnego czy też tłumaczenie niemieckiego briefu możesz zlecić u nas online, bez wychodzenia z domu. Gotowe tłumaczenie dokumentów samochodowych z Niemiec wyślemy do Ciebie kurierem. Wystarczy nam wysłać niemieckie dokumenty samochodowe (Zulassungsbescheinigung Teil 1 oraz Zulassungsbescheinigung teil 2) w formie zdjęcia lub skanu.

   Niemiecki dowód rejestracyjny

   Zulassungsbescheinigung Teil 1 tłumaczenie

   Dokument zwany Zulassungsbescheinigung Teil I nosił kiedyś nazwę Fahrzeugschein. Jest to odpowiednik polskiego dowodu rejestracyjnego, którego kierowca musi mieć przy sobie w razie kontroli Policji. 

   tłumaczenie niemieckiego dowodu rejestracyjnego
   Tłumaczenie niemieckiego dowodu rejestracyjnego
   niemieckie dokumenty samochodowe
   Tłumaczenie niemieckiego dowodu rejestracyjnego

   Niemiecka karta pojazdu

   Zulassungsbescheinigung Teil 2 tłumaczenie

   Zulassungsbescheinigung Teil 2 nosił kiedyś nazwę brief, która nadal jest w użyciu potocznym. Jest to odpowiednik polskiej karty pojazdu. Ten dokument właściciel pojazdu trzyma w domu i wydaję go kupującemu w momencie sprzedaży. Bardzo ważne jest, aby przy zakupie samochodu otrzymać za równą część pierwszą jak i część drugą dowodu rejestracyjnego. Wydział komunikacji odmówi rejestracji pojazdu., gdy zabraknie jeden z w/w części.

   Nie dajmy się podczas zakupu zwieść, ze kupujący dośle ten dokument. Brak jego posiadania przez właściciela może świadczyć np o tym, że pojazd jest zajęty przez komornika lub został wyrejestrowany i przeznaczony do złomowania. Uzyskanie kopii takiego dokumentu jest bardzo czasochłonne i żmudne, a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwe. 

   Rejestracja pojazdu dokumenty

   Dokumenty do rejestracji samochodu

   Samo tłumaczenie niemieckiego briefu niekiedy jest niewystarczające. Dodatkowo, aby zarejestrować pojazd w Polsce pracownik Wydziału Komunikacji w Twoim miejscu zamieszkania poprosi o tłumaczenie faktury lub innego dowodu zakupu. Nie ma takiej konieczności jeżeli samochód kupiłeś w Polsce od pośrednika. Wówczas otrzymasz od niego fakturę w języku polskim. 

   Niekiedy kupujący stosuje dwujęzyczną fakturę lub umowę kupna sprzedaży. Nie zawsze urzędnik wydziału komunikacji akceptuje taką umowę, ponieważ może mieć wątpliwości czy obie wersje językowe umowy czy też faktury przedstawiają te same informacje. Wówczas możemy poświadczyć na tym dokumencie, ze obie wersje są tożsame, tzn. identyczne.

   tłumaczenie briefu niemieckiego cena
   Tłumaczenie niemieckiego dowodu rejestracyjnego
   niemieckie dokumenty samochodowe
   Tłumaczenie niemieckiego dowodu rejestracyjnego

   Super cena

   Tłumaczenie briefu niemieckiego cena

   Cena za tłumaczenie Zulassungsbescheinigung Teil i i Teil 2 jest ryczałtowa i gwarantowana i wynosi 150zł brutto już z wysyłką kurierską na terenie Polski. Dodatkowym kosztem może być tłumaczenie faktury lub umowy. Dokładną cenę otrzymasz od nas przed potwierdzenie zlecenia. Gwarantujemy więc, ze po przetłumaczeniu cena nie ulegnie zmianie. Tłumaczenie dokumentów samochodowych z Niemiec odbywa się u nas bez jakichkolwiek niespodzianek.

   zulassungsbescheinigung teil 1 tłumaczenie cena
   Zulassungsbescheinigung teil 1 tłumaczenie cena
   tłumaczenie dowodu rejestracyjnego niemieckiego cena
   Tłumaczenie dowodu rejestracyjnego niemieckiego cena
   Biuro tłumaczeń zadowolonych klientów
   Opinie naszych klientów
   Jola Potocka
   Jola Potocka
   25. Sierpień, 2023.
   Bardzo dobry i szybki serwis.
   Damian Mikuła
   Damian Mikuła
   23. Sierpień, 2023.
   Biuro godne polecenia ,wycena dokumentów gotowa w 15 min a realizacja w 1 dzień .Cena tez jest przystępna .Polecam serdecznie 😊😊😊
   Fabian Mentel
   Fabian Mentel
   23. Sierpień, 2023.
   Bardzo mocno polecam :), szybko i nie zbyt drogo
   Alem Mily
   Alem Mily
   1. Sierpień, 2023.
   A pleasure to do business with…
   Mimbla Mi
   Mimbla Mi
   19. Lipiec, 2023.
   Bardzo profesjonalne biuro. Szybki termin realizacji (1 dzień!), bardzo sprawny i miły kontakt. Dokumenty zostały przetłumaczone i wysłane zarówno poczta elektroniczna jak i paczkomatem. Bardzo dziękujemy.
   Sabina Susułowska
   Sabina Susułowska
   12. Lipiec, 2023.
   Bardzo miła i szybka współpraca. Komunikacja przebiegła sprawnie i zlecenie zostało wykonane w atrakcyjnej cenie. Dziękuję i polecam.
   Małgorzata Khaksar
   Małgorzata Khaksar
   29. Czerwiec, 2023.
   Jak najbardziej polecam usługi Biura Linguaforum! Szybko, rzetelnie i cena najlepsza 👍oraz bardzo miła Obsługa!
   faq.png

   Najczęściej zadawane pytania

   Jak przesłać dokumenty do tłumaczenia?

   Tłumaczenie realizujemy zazwyczaj od ręki. Masz w telefonie aparat fotograficzny i maila?

   Wystarczy aparatem w telefonie zrobić dokumentom zdjęcie i wysłać je na adres mailowy biuro@linguaforum.eu.

   Oprócz usługi tłumaczeń samochodowych, tłumaczenia przysięgłego dokumentów samochodowych pojazdu sprowadzonego ze Szwecji, dokumentów rejestracyjnych z innych krajów, biuro tłumaczeń Linguaforum oferuje także inne usługi w zakresie tłumaczeń. Jesteśmy w stanie tłumaczyć dokumenty medyczne, techniczne, prawnicze, wykonujemy tłumaczenia ustne i pisemne. Zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem tutaj.

   Jak wygląda niemiecki dowód rejestracyjny?

   Niemiecki dowód rejestracyjny składa się z 2 dokumentów:

   Zelassungsbescheinigung Teil 1 - odpowiednik polskiego dowodu rejestracyjnyego
   Zelassungsbescheinigung Teil 2 - odpowiednik polskiej karty pojazdu

   Jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji samochodu z Niemiec?

   Aby dokonać rejestracji samochodu musisz przetłumaczyć kilka dokumentów:

   Tłumaczenie Zelassungsbescheinigung Teil 1
   Tłumaczenie Zelassungsbescheinigung Teil 2

   Możliwe że będą wymagane również:

   Tłumaczenie dowodu zakupu