TŁUMACZENIE UWIERZYTELNIONE
Tłumaczenie uwierzytelnione
Tłumaczenie uwierzytelnione bez wychodzenia z domu
Tłumaczenia uwierzytelnione są często wymagane w przypadku oficjalnych dokumentów, takich jak akty urodzenia, świadectwa małżeństwa, dyplomy, umowy prawne itp., które muszą być przedstawione organom rządowym, instytucjom edukacyjnym, sądom lub innym podmiotom.
W jaki sposób tłumaczenie jest uwierzytelniane?
Tłumaczenie uwierzytelnione jest potwierdzone przez podpis tłumacza oraz pieczęć, która jest przykładana do dokumentu. Tłumacz potwierdza tym samym, że tłumaczenie jest zgodne z oryginałem i jest wiarygodne.
Pewnie zastanawiasz się, jaka jest różnica między “tłumaczeniem uwierzytelnionym” a “przysięgłym tłumaczeniem”. Oficjalnie oba terminy oznaczają to samo w Polsce. Jednak w mowie potocznej częściej używa się drugiego z nich, który głęboko zakorzenił się w polskiej kulturze. Ostatecznie oba terminy odnoszą się do tłumaczenia, które zostało wykonane i zaaprobowane przez uprawnionego “tłumacza przysięgłego”.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, możesz przeczytać o tym więcej tutaj.
Zleć nam tłumaczenie uwierzytelnione online już teraz, a z pewnością się nie zawiedziesz. Wyślij maila, zadzwoń lub obejrzyj instrukcję i dowiedz się, jak w 3 prostych krokach zlecić tłumaczenie uwierzytelnione.

W Polsce tłumaczenia uwierzytelnione realizowane są przez tłumaczy z listy tłumaczy prysięgłych Ministerstwa sprawiedliwości.
Współpracujemy również z tłumaczami przysięgłymi w Niemczech, Hiszpanii, Grecji, Norwegii, Estonii i wielu innych krajach.



Najwyższa jakość tłumaczenia jest dla nasz tak oczywista, że nie wymieniamy jej wśród zalet. W przypadku tłumaczeń uwierzytelnionych tłumaczenie jest realizowane zgodnie z wymogami przepisów prawnych w tym zakresie. Tłumaczenia uwierzytelnione są realizowane wyłącznie przez tłumaczy przysięgłych z listt Ministerstwa Sprawiedliwości.
Tłumaczenie uwierzytelnione jest stosowane głównie w przypadku dokumentów takich jak
- Akty urodzenia, ślubu, rozwodu, zgonu – dokumenty stanu cywilnego.
- Dyplomy, świadectwa szkolne, zaświadczenia o zdaniu egzaminów.
- Umowy, umowy wynajmu, umowy kupna-sprzedaży.
- Akty notarialne, pełnomocnictwa.
- Dokumenty związane z procesami sądowymi, takie jak pozwy, wyroki, akt oskarżenia.
- Rejestry handlowe, dokumenty firmowe.
- Medyczne historie pacjentów, zaświadczenia medyczne.
- Paszporty, dowody osobiste, wizy.
- Testamenty, umowy spadkowe.
- Dokumenty celne, takie jak faktury, listy przewozowe.
