E-Sklep
biuro tłumaczeń

TURYSTYKA W HISZPANII, TEST PCR?

TURYSTYKA W HISZPANII tłumaczenie testów covid

Wraz z końcem stanu alarmowego w Hiszpanii od 9 maja, wspólnoty autonomiczne będą samodzielnie ustanawiać ograniczenia na swoim terytorium i będą one mniej restrykcyjne.  Wraz ze zniesieniem godziny policyjnej i ograniczenia wolności w większej części kraju, sektor turystyczny przeżywa szczęście. Jeśli do tego dodamy, że wskaźnik szczepień rośnie w Hiszpanii, w tym roku możemy spodziewać się sporej ilości turystów.

O czym więc powinniśmy pamiętać podczas podróży? Poniżej przedstawimy szczegółowo aspekty, których od tej pory musimy przestrzegać, aby udać się do i z Hiszpanii – a także Portugalii. Wspólnym punktem jest konieczność przedstawienia negatywnego testu na COVID-19, który może być w języku hiszpańskim, angielskim, niemieckim lub francuskim. W przypadku konieczności przedstawienia dokumentacji uzupełniającej w określonym języku, możesz polegać na  tłumaczach przysięgłych Linguaforum przy tłumaczenia wyniku testu.

Przyszłość turystyki w Hiszpanii

Koniec stanu alarmowego nie tylko położył kres godzinie policyjnej, ale także umożliwił swobodne przemieszczanie się między różnymi hiszpańskimi wspólnotami autonomicznymi. Wyspy Kanaryjskie i Baleary są jedynymi dwoma, które nałożą obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu, aby wjechać na ich terytorium, nawet jeśli podróżujemy z innej części Hiszpanii. Pasażerowie wszystkich narodowości, przybywający zarówno drogą powietrzną, jak i lądową,  są zobowiązani do przedstawienia negatywnego testu COVID-19 i formularza kontroli zdrowotnej. Test musi być wykonany do 72 godzin przed przybyciem; obowiązek testowania nie dotyczy dzieci do 6. roku życia. Natomiast formularz należy wypełnić do 48h przed przybyciem. Poza obywatelami państw członkowskich UE lub krajów stowarzyszonych ze strefą Schengen, możesz wjechać do Hiszpanii tylko wtedy, gdy pochodzisz z Australii, Chin, Korei Południowej, Nowej Zelandii, Rwandy, Singapuru lub Tajlandii. Ponadto, w przypadku przyjazdu z kraju wysokiego ryzyka, wymagany jest okres izolacji.

translation agency

Hiszpania osiągnęła uderzającą liczbę ponad 126 milionów zagranicznych gości w 2019 roku. Z powodu pandemii w 2020 r. zmniejszyła się ona o 70%, spadając do 36.5 mln turystów. W obu latach Katalonia była najczęściej odwiedzaną wspólnotą, a następnie Wyspy Kanaryjskie. Prognoza na rok 2021, w której otrzymaliśmy już ponad 2 miliony odwiedzających, jest bardziej pozytywna niż rok temu, szczególnie dzięki postępowi w szczepieniach. Jeśli spojrzymy w przyszłość do przyszłego lata, spodziewamy się przybycia 35% liczby turystów, którzy odwiedzili nasz kraj przed kryzysem zdrowotnym.

Przyszłość turystyki w Portugalii

Przemieszczając się między różnymi miastami w Portugalii, musimy pamiętać o etapie, w którym one się znajdują. Niektóre z nich zdjęły ograniczenia w tym samym czasie, gdy na granicy z Hiszpanią został otwarty ruch drogowy. Podróż samolotem jest dozwolona, jeżeli wynika ona z ważnych przyczyn, a pasażerowie wszelkiej narodowości są zobowiązani do przedstawienia negatywnego testu na COVID-19, w tym na Maderze i Azorach. Ponadto, w przypadku przybycia z kraju wysokiego ryzyka, nastąpi okres izolacji. Poza obywatelami państw członkowskich UE lub krajów stowarzyszonych ze strefą Schengen, wjazd do Portugalii jest możliwy tylko przy zaistnieniu istotnych powodów.

translation agency

W 2019 roku Portugalia odnotowała 27 milionów turystów. Podczas pandemii koronawirusa liczba ta spadła do 4 milionów zagranicznych turystów. W sektorze turystycznym nie ma innego wyjścia, jak polegać na możliwie największym wzroście liczby odwiedzających; choć prawdą jest, że kraj ten nie jest tak zależny od sezonu letniego, jak ma to miejsce w Hiszpanii, więc szacowanie jest bardziej złożone. Stolica – Lizbona – lub wybrzeże Algarve zawsze były i będą wspaniałymi atrakcjami dla podróżnych.

Europejski Paszport Zdrowia

Jednym ze środków, które należy wdrożyć w celu ułatwienia kontroli i zwiększenia turystyki, jest wprowadzenie europejskiej przepustki zdrowotnej. Ona wskazuje, czy posiadacz jest w pełni zaszczepiony, ma wynik negatywny jakiegokolwiek testu na COVID-19 czy ma odporność po zakażeniu wirusem. Cel? Umożliwienie obywatelom UE podróżowania po terenie Unii. Na przykład Chiny mają już swój własny cyfrowy paszport zdrowia, więc w Europie rozpoczęły się testy projektu we Francji i na Malcie. Jeśli system zostanie zatwierdzony jako działający, zostanie on wdrożony od czerwca. Jeśli potrzebujesz informacji o innych krajach w Europie, nie wahaj się odwiedzać takich stron jak Re-open EU (europa.eu), aby zaoszczędzić sobie wiele kłopotów i upewnić się, że wiesz wszystko, co musisz wiedzieć. I, oczywiście, jeśli potrzebujesz tłumaczenia wszelkiego rodzaju dokumentacji dla realizacji swoich podróży, możesz polegać na Linguaforum.

Udostępnij wpis

Newsletter

Zapisz się do Newslettera i otrzymuj powiadomienia o najnowszych wpisach i promocjach

Wysyłając swój adres mailowy wrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych – Administratorem danych osobowych jest firma Trzecia Połowa Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul Sarmacka 1A/82

Popularne wpisy