Ekspres
biuro tłumaczeń

Na czym polega blog?

jak założyć bloga jak założyć bloga na wordpress na czym polega blog
jak założyć bloga na wordpress - na czym polega blog

W świecie coraz bardziej zdominowanym przez technologię wiedzę można pozyskać na różne sposoby. W dzisiejszych czasach informacje są dosłownie na wyciągnięcie ręki.  Wszystko czego potrzeba to otwarcie wyszukiwarki i wpisanie tego, co chodzi nam po głowie. Jednym ze współczesnych pośredników wiedzy są blogi. Zarówno interaktywne oraz instruktażowe odgrywają ważną rolę w przekazywaniu informacji. Jako, że blogi są tak ważne w dzisiejszych czasach to warto dowiedzieć się na czym polega blog oraz jak założyć bloga.

Dlaczego umiejętność prowadzenia bloga jest tak ważna?

Pierwszy blog opublikował student Justin Hall w 1944 roku. Tam Justin dzielił się swoimi przemyśleniami i podejmował tematy. Natomiast wyrażenie dziennik internetowy powstało w 1997 roku, a w 1999 roku, zostało przekształcone w blog. Obecnie blogi są użytecznym narzędziem ułatwiającym zaistnienie w Internecie. Przede wszystkim przyciągają potencjalnych klientów i pomagają nawiązać kontakt z czytelnikami.

Warto zastanowić się na czym polega blog w kontekście prowadzenia biznesu. Blogi budują aktywność wokół firmy, co pomaga w pozyskiwaniu klientów. Interes rozwija się dzięki artykułom, które pokazują stopień doświadczenia i autorytet firmy w danej dziedzinie. Co ważne jeśli organizacje zapewniają dobrej jakości bloga, mają 13% więcej szans, aby uzyskać korzystne wyniki z inwestycji. W przypadku blogów osobistych inwestycje nie są konieczne. Wystarczy wiedzieć jak założyć bloga na WordPress. Jednak jeśli ktoś szuka źródła zysków to nie będzie to odpowiednia droga. Natomiast jeżeli potrzebujemy bloga z własnym serwerem i nawą właściciela, wówczas musimy liczyć się z opłatami. 

Na czym polega blog w świecie blogerów?

Można zainwestować pieniądze, aby zainicjować aktywność na blogu (a później go opublikować). Jednak nie trzeba, tu warto zainteresować się tym jak założyć bloga na WordPress. Ważną wskazówką dotyczącą tego jak założyć bloga jest wykorzystywanie social mediów, np. Twittera, Facebooka albo Pinteresta. Taki zabieg zwiększa rozpoznawalność firmy. Na początku Google nie umieści nieznanego bloga na samej górze listy wyszukiwania.  Z czasem i z coraz większą obecnością w Internecie poprzez inne środki, będzie on stopniowo wspinał się na jej szczyt. Ważnym elementem tego na czym polega blog są zróżnicowane treści, dzięki nim przyciągamy szersze grono  odbiorców.  Ponadto warto pamiętać o aktualizowaniu profili na bieżąco.

jak założyć bloga na czym polega blog
jak założyć bloga - na czym polega blog

Jakie tematy są interesujące? Kto prowadzi blogi?

Jednymi z najbardziej atrakcyjnych i sprawdzonych tematów są poradniki typu Jak to zrobić? Ponadto  artykuły rozrywkowe z grafiką są zazwyczaj bardziej atrakcyjne, w przeciwieństwie do instrukcji obsługi. Artykuły polityczne lub przepisy kulinarne również przyciągają wielu zwolenników.

Biura tłumaczeniowe, tak jak wiele innych firm, również prowadzą blogi, gdzie publikują intersujące artykuły. Takie teksty dostarczają wiedzy na temat świata tłumaczeń. Rzeczywiście, jest to stosunkowo nieodkryty temat. W dodatku można również pokusić się o inne tematy, np. języki. Ważną informacją w kwestii tego jak założyć bloga jest pamiętanie, że publikowane artykuły muszą być zarówno rozrywkowe oraz edukacyjne. W rezultacie odbiorcy po przeczytaniu artykułu nabywają  pozytywnego nastawienia do firmy i oferowanych przez nią usług

Jeszcze nie wiesz na czym polega blog? Pamiętaj o social mediach!

Jak wcześniej zostało wspomniane, warto na bieżąco aktualizować profile w mediach społecznościowych- to zwiększa widoczność strony.  Ponadto w zdobywaniu popularności mogą pomóc nam nasze kontakty z Facebooka, LinkedIna lub Instagrama. Poprzez stale aktualizowanie informacji na blogu pomagamy w stworzeniu profesjonalnego portretu naszych artykułów. Stosowanie się do tych zaleceń to nasz przepis na to jak założyć bloga.

Niniejszy artykuł tłumaczy na czym polega blog, przedstawia jego zalety oraz wymienia użyteczne narzędzia dla firm, takich jak biura tłumaczeń. Prowadzenie bloga łączącego naukę i rozrywkę ma sens, ponieważ zwiększa nasz zasięg klientów na całym świecie.

Źródła: 

https://www.quicksprout.com/blog-topics-and-ideas/

https://blog.hubspot.com/marketing/beginner-blogger-mistakes

https://themeisle.com/blog/history-of-blogging/


Tłumaczenie na angielski:
Elisa Almendros
Korekta tekstu:
Timothee Gros
Tłumaczenie i redagowanie na polski:
Patrycja Semeniuk

jak założyć bloga jak założyć bloga na wordpress na czym polega blog
jak założyć bloga - na czym polega blog

Udostępnij wpis

online-shop
Zamów
Tłumaczenie dokumentów standaryzowanych

Chcesz przetłumaczyć dokumenty urzędowe, takie jak np. akt stanu cywilnego, świadectwo szkolne, dokumenty samochodowe, prawo jazdy lub inny standaryzowany dokument wydany przez organ Państwowy?

Przejdź bezpośrednio do sklepu, wybierz swój dokument i zleć błyskawiczne tłumaczenie.

Jeżeli szukasz tłumaczenia dokumentu nieurzędowego lub takiego, którego nie ma w naszym sklepie zapraszamy bezpośrednio do formularza kontaktowego. Wyślij nam do darmowej wyceny zdjęcie lub skan dokumentów, które chcesz przetłumaczyć.

Popularne wpisy