Jak pozyskać nowych klientów

Jak pozyskać nowych klientów

Co to jest ekspansja gospodarcza?

Ekspansja gospodarcza efektem dobrej komunikacji w różnych językach obcych.

W tym artykule dowiesz się jak pozyskać nowych klientów oraz, że pozyskanie nowych klientów wcale nie musi być drogie. Wyjaśnijmy sobie na wstępie, że w dobie ogólnej globalizacji i erze komputerów oraz szybkich łączy internetowych nawet te najmniejsze firmy są w stanie nawiązać współpracę z firmami z całego świata. Jak więc pozyskać nowych klientów? Ekspansja gospodarcza wymaga zaawansowanej komunikacji w różnych językach obcych, a często wręcz pomiędzy kompletnie obcymi sobie kulturami. Aby ekspansja gospodarcza, czyli pozyskanie nowych klientów było skuteczne taka komunikacja musi być zorganizowana w sposób profesjonalny. z powodu błędnej komunikacji spowodowanej źle wykonanymi tłumaczenia, potencjalnego klienta można stracić jeszcze zanim się o nim dowiedzieliśmy.

Wujek Google - tłumaczenia maszynowe

Chytry traci dwa razy. To zdanie pasuje tu jak ulał. Złe tłumaczenia swoją genezę częstą mają w pozornych oszczędnościach. Wielu osobom może się wydawać, że tłumaczenia maszynowe oferowane m.in. przez Google Translate zastąpią żywego tłumacza. Dla osoby nieznającej danego języka w stopniu zaawansowanym tłumaczenie Google pozornie może się wydawać wystarczające, żeby nawiązać kontakt z klientem lub zrozumieć dokumenty przetargowe. Nic bardziej mylnego. Klienta można stracić zanim się dowiemy o jego istnieniu lub niepozyskać bo błędnie zinterpretowaliśmy jego wymagania. Właśnie na poziomie nieudolnego tłumaczenia można stracić najwięcej. Trafiając np. na naszą stronę internetową zawierającą błędne tłumaczenia klient zwyczajnie się zniechęci bo nie będzie chciał się domyślać “co autor miał na myśli”, poczuje się wręcz niepoważnie potraktowany lub stwierdzi, ze jesteśmy niegodni zaufania skoro nie potrafimy zaoferować poprawnej komunikacji, począwszy od treści na stronie internetowej. Klienci będą nas omijać szerokim łukiem, a my będziemy się zastanawiać dlaczego nasz biznes przeżywa stagnacje. To jednak najostrożniejszy scenariusz wynikający z błędnych tłumaczeń.

Złe tłumaczenia efektem różnic kulturowych

Przysłowiowy Wujek Google nie rozumie niuansów różniących poszczególne języki, często tworząc tłumaczenia wręcz bezsensowne. Oprócz niuansów językowych błędne tłumaczenia swoją pochodną mają bardzo często w różnicach kulturowych. Z tego też powodu jasna, dokładna i skuteczna komunikacja jest bardzo istotna by pozyskanie nowych klientów stało się faktem. Ten cel można osiągnąć dzięki współpracy z native speakerami danego języka, którzy na co dzień funkcjonują w swoich krajach, a co za tym idzie mają cały czas styczność z żywym językiem oraz kulturą. 

jak pozyskać nowych klientów

Zła komunikacja i jej konsekwencje

Kolejnym aspektem źle wykonanych tłumaczeń lub źle przygotowanej strategii komunikacyjnej są błędy w tłumaczeniach specjalistycznych, które w swoich konsekwencjach mogą być bardzo groźne. Zła komunikacja może być bardzo brzemienna w swoich konsekwencjach. Weźmy za przykład tłumaczenie techniczne lub tłumaczenie medyczne. Koszty błędów w tłumaczeniu są często czymś więcej niż tylko kosztami finansowymi. Zła komunikacja, czyli błędy w tłumaczeniach technicznych mogą prowadzić do utraty reputacji, narażenia prawnego, szkód fizycznych, katastrof przemysłowych, a w przypadku błędów w tłumaczeniach medycznych nawet do utraty zdrowia lub życia. Zła komunikacja może być zatem bardzo kosztowana w swoich konsekwencjach,.

Dobra komunikacja a ekspansja gospodarcza

Wiele firm zrozumiało znaczenie i potencjał wynikający z komunikacji międzynarodowej i przeznacza znaczne środki na zapewnienie bezbłędnej komunikacji w ramach swoich sieci agentów, partnerów oraz klientów. Dobra komunikacja – czyli inwestycje w profesjonalne tłumaczenia oraz lokalizacje produktów i usług – bardzo szybko się zwraca, a z czasem wręcz pomnaża zyski. Wszak dobra komunikacja w każdym dodatkowym języku to pozyskanie wielu milionów nowych potencjalnych klientów danego kraju, bez konieczności posiadania kosztownych siedzib oraz zatrudniania pracowników w poszczególnych krajach. Potrzeba dokładnego dzielenia się informacjami pomiędzy różnymi partnerami handlowymi i pomiędzy nimi ewoluowała w kierunku funkcji biznesowej zwanej lokalizacją. Dobra komunikacja to synonim skutecznej lokalizacji firmy i jej usług lub produktów.

pozyskanie nowych klientów

Jak pozyskać nowych klientów dzięki tłumaczeniom?

Lokalizacja jest definiowana jako technologia oraz proces, które dostosowują produkty i usługi do użytku w poszczególnych krajach, regionach lub grupach. Jest to często bardzo złożony proces, który obejmuje tłumaczenie tekstu i materiałów dźwiękowych, modyfikowanie dokumentów i oprogramowania w celu odzwierciedlenia zlokalizowanych konwencji (np. sposobu przedstawiania kropki dziesiętnej i daty) oraz ciągłe analizowanie i włączanie do produktów i usług wymogów regulacyjnych, zgodności i podatkowych poszczególnych krajów, stanów i miast. Lokalizacja może się odbywać tylko we współpracy z doświadczonymi zespołami lingwistów, którzy doskonale poruszają się w realiach danego kraju. To już wiesz jak pozyskać nowych klientów dzięki dobrej komunikacji na międzynarodowych rynkach.

Pozyskanie nowych klientów nie musi być drogie

Lokalizacje można podzielić na kilka etapów i w ten sposób pozyskanie nowych klientów i koszty z tym związane rozłożyć na kilka etapów Inwestycja w nowe rynki czyli w ekspansje gospodarczą i dobrą komunikacje z czasem na pewno się zwrócą. Pozyskanie nowych klientów jest procesem, często długotrwałym. W głównej mierze zależy to od oferowanego produktu. We wszystkich branżach pierwszej kolejności warto się pokusić o tłumaczenie strony internetowej oraz tłumaczenie materiałów promocyjnych czy też tłumaczenie instrukcji obsługi oferowanego produktu lub katalogu z produktami.

Zapraszamy do kontaktu w celu uzgodnienia budżetu na lokalizacje produktu lub usługi w Twojej firmie. Pytanie nic nie kosztuje 😊

online-shop
Zamów
Tłumaczenie dokumentów standaryzowanych

Chcesz przetłumaczyć dokumenty urzędowe, takie jak np. akt stanu cywilnego, świadectwo szkolne, dokumenty samochodowe, prawo jazdy lub inny standaryzowany dokument wydany przez organ Państwowy?

Przejdź bezpośrednio do sklepu, wybierz swój dokument i zleć błyskawiczne tłumaczenie.

Jeżeli szukasz tłumaczenia dokumentu nieurzędowego lub takiego, którego nie ma w naszym sklepie zapraszamy bezpośrednio do formularza kontaktowego. Wyślij nam do darmowej wyceny zdjęcie lub skan dokumentów, które chcesz przetłumaczyć.

Popularne wpisy