Chciałbyś zajać się SEO? Nauczyć się na czym polega skuteczne pozycjonowanie? Zastanawiasz się, jak pozycjonować stronę za granicą? Napisz do nas!

Jak przeprowadzić skuteczne pozycjonowanie? Czy można zrobić to samemu, we własnym domu? Czy jest to tak trudne do przeprowadzenia samemu, jak twierdzą firmy, które zajmują się pozycjonowaniem stron i biorą za to niemałe pieniądze? Przybliżymy pokrótce temat SEO i odpowiemy na pytanie, czy naprawdę jest to tak skomplikowane, jak niektórym się wydaje. Przybliżymy kilka faktów na temat tego, co jest istotne dla Google’a przy pozycjonowaniu strony.

Skuteczne Pozycjonowanie - na co zwracać uwagę?

Algorytm Google’a pozostaje zagadką dla twórców stron internetowych. Wszyscy próbują dowiedzieć się, na co tak naprawdę warto zwrócić uwagę przy pozycjonowaniu swojej strony internetowej. Jest kilka faktów, które WIEMY, że Google bierze pod uwagę przy ustalaniu pozycji naszej strony internetowej w wyszukiwarce. Warto się z nimi zapoznać i zwracać uwagę na te czynniki przy wrzucaniu treści do sieci.

Słowa kluczowe

Podstawą, która pomoże przeprowadzić skuteczne pozycjonowanie, jest wiedza o tzw. Słowach kluczowych. Są to słowa, wyrażenia, zdania, które ludzie wpisują w okno wyszukiwarki Google’a. Próbują w ten sposób znaleźć odpowiedź na jakieś swoje pytanie lub wątpliwość, lub chcą dowiedzieć się więcej o danym zagadnieniu. Istnieją narzędzia, dzięki którym możemy sprawdzić jakie frazy ludzie najczęściej wpisują i jak dużo osób już o nich pisało. O narzędziach przydatnych w SEO powiemy za chwilę.

skuteczne pozycjonowanie

Linki zwrotne

Może nie jest to temat na sam początek przygody ze skutecznym pozycjonowaniem. Jest to jednak z całą pewnością istotny temat dla algorytmu Google’a i warto wiedzieć, że duże znaczenie mają linki. Te, które my wstawiamy w artykule, ale przede wszystkim linki, które ktoś wstawił w swoim artykule, przekierowujące na naszą stronę. Jest to informacja, że nasz artykuł może być wartościowy i ktoś poleca naszą stronę jako źródło informacji na dany temat.

Aktualne treści

Jeśli chcesz wykonać skuteczne pozycjonowanie, musisz wiedzieć, że ważne jest to, aby treści, które widnieją na twojej stronie były jak najbardziej aktualne. Jeśli coś zmieniło się w temacie, o którym pisałeś, uaktualnij stronę, dodając najnowsze informacje i odświeżając temat.

Szybkość ładowania stron

Duże znaczenie dla dobrego pozycjonowania ma szybkość ładowania stron. Im szybciej strona się ładuje, tym lepiej będzie oceniana jako łatwo dostępna dla użytkownika. W dzisiejszych czasach ma to naprawdę duże znaczenie. Ponieważ zbyt długi czas wczytywania się strony może sprawić, że ludzie zrezygnują z wizyty u nas. Przeniosą się prawdopodobnie gdzieś, gdzie szybciej będą w stanie skonsumować treści.

skuteczne pozycjonowanie

Wyświetlanie na telefonach komórkowych

Odkąd przeglądanie stron stało się tak popularne na telefonach komórkowych, jest to bardzo istotny czynnik dla Google’a. Większość ludzi prawdopodobnie obejrzy naszą stronę na swoim telefonie. Bardzo ważne więc jest to, żeby była przejrzysta, dostosowana pod widok mobilny i żeby jej oglądanie było dla użytkownika wygodne.

Skuteczne pozycjonowanie za granicą

Warto rozważyć próbę pozycjonowania swojej strony za granicą. W zależności od tego, na jakie rynki chcesz dotrzeć, na taki język powinieneś przetłumaczyć stronę. Warto zacząć od analizy słów kluczowych i zainteresowania tematem w danym kraju. Następnie warto zlecić tłumaczenie doświadczonym specjalistom. W tym celu dobrze zdecydować się na sprawdzone biuro tłumaczeń, które zajmuje się tłumaczeniem SEO. Nadal na rynku jest niewiele firm, które specjalizują się w tej dziedzinie i są w stanie wykonać profesjonalne tłumaczenie i lokalizowanie strony internetowej oraz optymalizację pod SEO. Nasze biuro tłumaczeń Linguaforum ma duże doświadczenie i współpracuje z tłumaczami, którzy znają się na skutecznym pozycjonowaniu. Niestety, kiepskiej jakości tłumaczenie może zrazić do nas użytkowników i sprawić, że odbiją się od naszej strony.

Darmowe narzędzia SEO

skuteczne pozycjonowanie

Skuteczne pozycjonowanie nie musi być drogie i skomplikowane. Warto spróbować zająć się tym samemu w domu i skorzystać z zupełnie darmowych narzędzi. W większości przypadków będą wystarczające na potrzeby zwiększenia ruchu na stronie. Większość narzędzi udostępnia nam Google – jest to m.in. planer słów kluczowych. Możemy w nim sprawdzić ilość osób, która wyszukiwała dane słowo kluczowe czy konkurencję, z którą będziemy musieli się mierzyć w walce o pierwsze miejsca w wyszukiwarce. Warto wspomnieć też o Google Trends, gdzie porównacie się z konkurencją czy Google Search Console, w którym możecie obserwować ruch na stronie i statystyki.

Czy skuteczne pozycjonowanie i obsługa SEO jest faktycznie tak trudna, jak niektórzy mówią?

Podsumowując, postaraliśmy się tym artykułem pokazać, że skuteczne pozycjonowanie nie jest tak trudne, jak próbują nam pokazać firmy, które biorą duże pieniądze za tego typu usługi. Bardzo łatwo można zacząć działać w temacie SEO samemu, wystarczy przyswoić podstawy i próbować małymi kroczkami zrozumieć system działania wyszukiwarek. Nasze biuro jest świetnym przykładem tego, iż skuteczne pozycjonowanie można przeprowadzić samemu oraz że warto zastanowić się nad pozycjonowaniem za granicą, pamiętając o tym, żeby tłumaczenia stron były na wysokim poziomie.

Autor: Dominik Grott

online-shop
Zamów
Tłumaczenie dokumentów standaryzowanych

Chcesz przetłumaczyć dokumenty urzędowe, takie jak np. akt stanu cywilnego, świadectwo szkolne, dokumenty samochodowe, prawo jazdy lub inny standaryzowany dokument wydany przez organ Państwowy?

Przejdź bezpośrednio do sklepu, wybierz swój dokument i zleć błyskawiczne tłumaczenie.

Jeżeli szukasz tłumaczenia dokumentu nieurzędowego lub takiego, którego nie ma w naszym sklepie zapraszamy bezpośrednio do formularza kontaktowego. Wyślij nam do darmowej wyceny zdjęcie lub skan dokumentów, które chcesz przetłumaczyć.

Popularne wpisy