Jako pierwsi stworzyliśmy skuteczną usługę tłumaczenia pozycjonującego, w którego skład wchodzi tłumaczenie, copywriting i pozycjonowanie strony www.

Czy warto zainwestować w tłumaczenie strony internetowej?

Korzyści z SEO czerpie się głównie z treści zamieszczonej na własnej stronie internetowej, które zwiększają rankingi wyszukiwania i ruch organiczny. Wielojęzyczne strony internetowe zwielokrotniają te korzyści. Tłumaczone treści są pełne bogatych w SEO słów kluczowych, które znacznie pomagają w odkryciu Twoich usług lub towarów, gdy internauci z całego świata szukają w internecie treści w preferowanych przez siebie językach.

W obecnej dobie pełnej komputeryzacji i boomu internetowego posiadanie własnej strony www nie jest przyjemnym dodatkiem tylko koniecznością. Nie Ma Ciebie w internecie, nie ma Ciebie wcale. Nie ma Twojej strony www w danym języku, nie ma Ciebie na danym rynku. 

Dlaczego tak jest? Odpowiedź różni się w zależności od branży, istniejącego udziału w rynku globalnym i innych czynników, ale prawie każda firma ma przynajmniej kilka wielkich powodów, aby zlecić tłumaczenie strony www, tak aby dotarły do niej klienci globalni. Oto 10 powodów dlaczego warto przetłumaczyć stronę internetową:

1. Chcesz rozszerzyć zasięg swojej marki

Ukierunkowanie swojej oferty na rynki globalne to świetny sposób na podtrzymanie wzrostu firmy, a zlokalizowane strony internetowe, tj. tłumaczenie strony www jest najlepszym sposobem na dotarcie do globalnych klientów. Tłumaczenie strony internetowej jest kluczem do zwiększenia świadomości marki; edukowania potencjalnych klientów, dystrybutorów lub partnerów na temat Twojej marki i jej oferty; oraz zapewnienia zaangażowania klientów poprzez obsługę nowych klientów w ich preferowanych językach.

2. Twoja marka staje się coraz bardziej popularna za granicą

Czasami twoja reputacja wyprzedza Cię, a twoja marka niespodziewanie pojawia się na nowym rynku. Jeśli odkryjesz nieoczekiwane zainteresowanie swoimi produktami lub usługami za granicą, zachowaj impet, tłumacząc swoją stronę internetową na dany język. Tym samy okazujesz szacunek i uznanie wobec nowej bazy klientów i dajesz im platformę do bezpośredniego zaangażowania się w Twoją markę.

3. Już prowadzisz interesy za granicą

Jeśli prowadzisz już działalność poza granicami swojego rynku krajowego, najlepszą praktyką jest zapewnienie zlokalizowanych (przetłumaczonych i dopasowanych do kultury i tradycji danego kraju) informacji oraz wsparcia dla klientów międzynarodowych. Klienci są o wiele bardziej skłonni wejść w relacje biznesową z Twoją marką, gdy mogą przeczytać opisy produktów, zrozumieć opcje wysyłki i płatności oraz dokonywać transakcji w języku, w którym czują się najbardziej komfortowo.

tłumaczenie strony www, tłumaczenie stron www, tłumaczenie stron internetowych, tłumaczenie strony internetowej

4. Twoi konkurenci nie przetłumaczyli strony internetowej - przynajmniej na razie

Posiadanie przetłumaczonej strony internetowej będzie odróżniać Twoją markę od konkurencji. Jako pionier na nowym rynku Ty będziesz wyznaczał standardy do których Twoi konkurencji później będą musieli równać. 

5. Twoi konkurenci mają przetłumaczoną stronę internetową

Twoja konkurencja ma już tłumaczenie strony ointernetowej na kilka języków i najwyraźniej obsługuje globalnych klientów online w ich preferowanych językach. Aby się liczyć na tych rynkach, powinieneś przetłumaczyć również swoją stronę internetową. Na szczęście istnieją rozwiązania tłumaczeniowe, które pozwalają szybko wejść na nowe rynki.

6. Prawo tego wymaga

Czasami tłumaczenie jest czymś więcej niż tylko dobrą praktyką. Na niektórych rynkach i w niektórych branżach posiadanie strony internetowej w języku urzędowym danego kraju jest wymogiem prawnym. Nieprzestrzeganie tych przepisów skutkuje nie tylko stratami w biznesie, ale także karami i grzywnami.

7. Statystyki na to wskazują na odwiedzających z zagranicy

Zbadaj swoją stronę internetową pod kątem analitycznym. Skąd pochodzi ruch odwiedzających oprócz rynku krajowego? Czy globalni odwiedzający spędzają odpowiedni czas na Twojej stronie www, czy też odbijają się od niej? Poszukanie odpowiedzi na te pytania w danych analitycznych może ujawnić niewykorzystane potencjał rynków obcojęzycznych, które mogą być lepiej obsługiwane dzięki niedrogiemu tłumaczeniu strony internetowej na konkretny język.

8. Chcesz czerpać korzyści z SEO

Twoja strona jest czymś więcej niż tylko platformą dla klientów do zaangażowania i interakcji z Twoją marką. Czerpiesz również korzyści SEO z treści online, które zwiększają rankingi wyszukiwania i ruch organiczny. Wielojęzyczne strony internetowe zwielokrotniają te korzyści. Tłumaczone treści są pełne bogatych w SEO słów kluczowych, które znacznie pomagają w odnalezieniu Twojej strony, gdy globalni użytkownicy szukają w internecie treści w preferowanych przez siebie językach.

9. Chcesz zwiększyć ruch na stronie oraz przychody firmy

Globalni użytkownicy, którzy nie są w stanie przeczytać Twojej strony internetowej w swoim ojczystym języku, zwyczajnie jej nie znajdą, a jeśli cię nie znajdą, nie dokonają zakupu Twoich usług czy towarów. Udostępnienie Twoich treści w nowych językach przyciągnie nowych klientów, zwiększy ruch na Twojej stronie, a ostatecznie doprowadzi do zwiększenia zysków Twojej firmy.

tłumaczenie stron www, tłumaczenie strony www

10. Chcesz zapewnić wielojęzyczną obsługę klienta

Zapewnienie Twoim globalnym klientom autentycznej obsługi online jest najlepszym powodem do przetłumaczenia Twojej strony internetowej i może zawierać wszystkie lub niektóre z powyższych powodów.

Kiedy chcesz uświadomić nowym klientom swoją markę, ofertę wsparcia technicznego, którą już oferujesz, lub wykonać lepszą robotę w zakresie obsługi rynku niż konkurencja, robisz to, dając globalnym klientom obsługę klienta, która jest tak samo dobra jak na rodzimym rynku. Twoi klienci nie tylko zasługują na to wspaniałe doświadczenie – oczekują go. Nie zawiedź ich.

Wniosek

Ile razy widziałeś na tej liście potrzeby swojej firmy? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat lokalizacji stron internetowych i tego, w jaki sposób może ona zwiększyć Twój udział w rynku globalnym, skontaktuj się z naszą infolinią.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
Share on tumblr
Newsletter

Napisz się do Newslettera i otrzymuj powiadomienia o najnowszych wpisach i promocjach

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych – Administratorem danych osobowych jest firma Trzecia Połowa Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul Sarmacka 1A/82. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie

Popularne wpisy