Ekspres
biuro tłumaczeń

Wielojęzyczne gwiazdy filmowe

wielojęzyczne gwiazdy

Kto ma ponadprzeciętne umiejętności językowe?

Widzimy ich wszędzie: na dużym ekranie, w tabloidach, w telewizji. Ale czy naprawdę znamy nasze ulubione gwiazdy filmowe? Może jesteście w stanie nazwać ich każdy film albo nazwisko projektanta, którego kreację mieli na sobie na czerwonym dywanie, ale na pewno nie będziecie w stanie wskazać gwiazdy, które są wielojęzyczne!

Bradley Cooper - angielski i francuski

Bonjour, Monsieur Cooper! Po obejrzeniu Chariots of Fire, po którym Cooper zakochał się we francuskim, znany aktor postanowił dodać znajomość francuskiego do swojej listy talentów i w związku z tym zaczął studiować w Aix-en-Provence. Bradley chwalił się swoimi umiejętnościami językowymi na czerwonym dywanie i zachwycił francuską widownię wywiadami udzielonymi w ich ojczystym języku podczas promocji swoich filmów.

Mila Kunis - rosyjski i angielski

Mila Kunis urodziła się w Ukrainie i jej językiem ojczystym jest rosyjski. Kiedy jednak w wieku siedmiu lat przeniosła się z rodziną do Los Angeles i rozpoczęła naukę w tutejszej szkole, musiała szybko nauczyć się angielskiego. Jej amerykański akcent brzmi jak akcent rodowitego mieszkańca Stanów, a jej rosyjski, choć nie używa go już tak często, nie odszedł w zapomnienie – Mila nadal używa rosyjskiego, by rozmawiać ze swoimi rodzicami. Rosyjskiego używa też podczas wywiadów w Rosji, gdzie na przykład musi bronić Justina Timberlake’a przed wścibskimi dziennikarzami (tak, naprawdę. Film z tego zajścia możesz obejrzeć na YouTube).

Sofia Vergara - hiszpański i angielski

Aktorka i modelka Sofia Vergara spędziła swoje dzieciństwo w Kolumbii, a swoją karierę rozpoczęła pracując jako prowadząca wielu hiszpańskojęzycznych programów telewizyjnych w Stanach. Nauczyła się angielskiego w szkole, dzięki czemu mogła grać w serialach i filmach (najbardziej znana jest z roli Glorii w serialu Współczesna rodzina). Śpiewająco zdała też egzamin na amerykańskie obywatelstwo oraz poślubiła hollywoodzkiego łamacza serc, Joe’a Manganiello.

Sandra Bullock - angielski i niemiecki

Z powodu swoich rodziców – amerykańskiego oficera wojennego i śpiewaczki operowej z Niemczech – Sandra jest dwujęzyczna. Kilka lat swojego dzieciństwa mieszkała w Niemczech. Ze względu na pracę matki, podróżowała też po Europie, gdzie podczas wystąpień opery sama stawała na scenie. Mimo, że publicznie wstydzi się nieco swojego niemieckiego, w trakcie swojej kariery wygłosiła wiele przemówień właśnie po niemiecku, zachwycając widownię swoimi umiejętnościami.

Mark Zuckerberg - angielski i chiński

Najbardziej znany przedsiębiorca na świecie nauczył się chińskiego głównie dlatego, że używa go ponad miliard ludzi na całym świecie. Oczywiście, chiński na pewno pomocny jest w jego biznesie, ale jego nauka nie była ruchem czysto biznesowym. Jego żona pochodzi z Chin, więc aby móc rozmawiać z jej rodziną, Zuckerberg opanował ten niezwykle trudny język. To się nazywa miłość!

Natalie Portman - angielski, hiszpański, niemiecki, japoński i hebrajski

Opanowanie choć jednego nowego języka jest niezmiernie imponujące, ale nauka pięciu języków to naprawdę wyczyn. Natalie Portman przeniosła się z Jerozolimy do Stanów w wieku trzech lat. Hebrajskiego nauczyła się w szkole, a swój językowy talent rozwija do dziś. Natalie znana jest z tego, że omija nawet premiery własnych filmów, by poświęcić się nauce.

Napisała: Aleksandra Niedźwiedzka

Źródła: 

https://www.babbel.com/

https://www.ef.com/

Udostępnij wpis

Newsletter

Zapisz się do Newslettera i otrzymuj powiadomienia o najnowszych wpisach i promocjach

Wysyłając swój adres mailowy wrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych – Administratorem danych osobowych jest firma Trzecia Połowa Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul Sarmacka 1A/82

Popularne wpisy