Tłumacz Techniczny

Biuro tłumaczeń technicznych – tłumaczenia techniczne szyte na miarę

Tłumaczenie dokumentacji technicznej połączone z usługą DTP

Tłumaczenia techniczne to bardzo specyficzna dziedzina, ponieważ zazwyczaj chodzi u o tłumaczenie dokumentacji technicznej, która jest zilustrowana dużą liczbą zdjęć lub rysunków technicznych. Samo przetłumaczenie treści niewiele da. Część graficzna jest nieodłączną częścią takiej dokumentacji. Można oczywiście tworzyć legendy, opisy, numerować treści i grafiki, ale to nigdy nie będzie wygodne dla użytkownika. Dlatego u nas tłumacz techniczny zawsze współpracuje z grafikiem. Każdy dokument odwzorowujemy wizualnie do oryginału. Oferujemy różne stopnie odwzorowania oryginału – bardzo wiele zależy od materiału źródłowego. Podeślij do nas dokumentację techniczna, którą chcesz przetłumaczyć. Nasze biuro tłumaczeń technicznych oferuje wycenę każdego zlecenia całkowicie za darmo.

Tłumacz techniczny

Tłumacz techniczny – Warto postawić na doświadczonych partnerów
Tłumaczenia techniczne to nasza specjalność

Tłumaczenia techniczne to bardzo szeroka gałąź przemysłu tłumaczeniowego, w której bardzo istotną rolę odgrywa wąska specjalizacja tłumacza oraz jego wiedza praktyczna dotycząca dziedziny, w której wykonuje tłumaczenia techniczne.

Tak jak w firmie zatrudnia się różnych specjalistów od elektroniki, mechaniki czy hydrauliki, tak również w branży tłumaczeniowej każdy tłumacz, również tłumacz techniczny, posiada swoje specjalizacje. W Linguaforum współpracujemy z wieloma doświadczonymi i sprawdzonymi tłumaczami technicznymi. Często ich kwalifikacje poświadczone są zdobyciem uprawnień NOT, a jeszcze częściej  zawodowym i praktycznym doświadczeniem w konkretnej branży.

Biuro tłumaczeń zadowolonych klientów

Opinie naszych klientów

5/5
Paulina G
Paulina G
14. Listopad, 2022.
Polecam biuro tłumaczeń Linguaforum, szybko, sprawnie, miła obsługa 🙂
Agata Jędrzejczak
Agata Jędrzejczak
21. Październik, 2022.
totalnie polecam, szybka komunikacja + spoko cena 🙂 idealnie przetłumaczone dziękuje !
Marek Kędziora
Marek Kędziora
12. Październik, 2022.
Polecam Biuro Linguaforum. Nie znam lepiej zorganizowanego biura tłumaczeń, a często korzystam z takich usług. Pełen profesjonalizm, jasność komunikacji z klientem, rzetelność wykonywanych zleceń. Mogę jeszcze raz serdecznie polecić.
Imee Perido
Imee Perido
27. Wrzesień, 2022.
Satisfied customer here sharing a good experience, people are immediately responding to the newds of rheir clients and most of all they’re charge is not so expensive.
KATARZYNA SZYDŁOWSKA
KATARZYNA SZYDŁOWSKA
25. Lipiec, 2022.
Zdecydowanie polecam. Drugi raz korzystałam z usług i nie mam żadnych zastrzeżeń. Szybko ,tanio,bezproblemowo, firma na 6 +.
Zamów darmową wycenę

  RODZAJ TŁUMACZENIA

  Wybierz język źródłowy

  Wybierz język docelowy

  *pola obowiązkowe

  Załącz plik:


  * - Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych - Administratorem danych osobowych jest firma Trzecia Połowa Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul Sarmacka 1A/82. Dan wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie


  Nie boimy się żadnych wyzwań
  Tłumacz techniczny od zadań specjalnych

  Nie ma chyba bardziej złożonej i skomplikowanej dziedziny technicznej niż współczesne lotnictwo. Gdy dochodzi jeszcze kwestia katastrofy lotniczej, to ocieramy się praktycznie o wszystkie możliwe dziedziny, w tym np. lotnictwo, materiałoznawstwo, medycyna, prawo międzynarodowe czy też mechanika.

  Zastanawiasz się po co o tym piszemy?

  Biuro tłumaczeń Linguaforum realizowało w 2011 roku na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji tłumaczenie przysięgłe na język angielski i rosyjski oficjalnego raportu Polskiego Rządu z katastrofy Smoleńskiej, w której zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polski Prof. Lech Kaczyński, jego małżonka Maria Kaczyńska oraz 94 pasażerów rządowego samolotu TU-154.

  To tłumaczenie, w którego skład wchodziło tłumaczenie dokumentacji technicznej było dla naszego zespołu tłumaczy największym wyzwaniem pod względem technicznym, merytorycznym i również psychologicznym. Presja wagi i złożoności tematu, ale również presja czasu i drastycznych szczegółów tego raportu została wówczas udźwignięta przez nasze biuro tłumaczeń. Tłumaczenia zostały zrealizowane z największą starannością i nigdy nie zostały podważone nawet w najmniejszym fragmencie.

  Tym wstępem pokazujemy, że jesteśmy w stanie profesjonalnie i pod olbrzymią presją zrealizować nawet najbardziej złożone tłumaczenie, wymagające znajomości wielu dziedzin. Nie boimy się żadnego wyzwania.

  tłumaczenie pdf na angielski tłumaczenie pdf na polski tłumaczenie plików pdf tłumaczenie pdf

  Jakość

  Do tłumaczeń technicznych angażujemy wyłącznie tłumaczy, którzy są wybitnymi specjalistami w swoich specjalizacjach. Często są to osoby, które ukończyły studia na odpowiednich kierunkach technicznych lub przez wiele lat zawodowo pracowały w danej branży i zdobywały cenną wiedzę praktyczną niezbędną do wykonania precyzyjnego tłumaczenia technicznego. Taki tłumacz techniczny wykonuje również często tłumaczenie tekstów naukowych dla renomowanych uczelni na całym świecie.

  DTP

  Możemy przygotować tłumaczenie dokumentacji technicznejinstrukcji obsługi DTR-ki czy też każdego innego dokumentu technicznego, które będzie graficznie wyglądało tak samo jak oryginał. Jest to niezwykle istotne w przypadku materiałów z dużą liczbą rysunków technicznych. Dysponujemy odpowiednim zapleczem technicznym do przygotowania materiałów gotowych do użycia i wydruku.

  Terminowość

  Nasze biuro tłumaczeń technicznych korzysta ze specjalistycznych programów dla tłumaczy, dzięki którym nawet w przypadku bardzo obszernych materiałów jesteśmy w stanie zagwarantować spójność całego tłumaczenia i jednolitość zastosowania określeń specjalistycznych. W przypadku szybkich terminów realizacji dysponujemy zespołami tłumaczy technicznych, którzy tłumaczą bardzo obszerne materiały w krótkim czasie.

  Najlepsza Cena

  Jakość musi kosztować, ale bez przesady. Przy najwyższej jakości realizowanych tłumaczeń oferujemy jednocześnie najlepsze ceny. Celowo napisaliśmy najlepsze, a nie najniższe. Wycena każdego zlecenia jest u nas darmowa. Przekonaj się sam, że warto z nami współpracować.

  tłumaczenie pdf na angielski tłumaczenie pdf na polski tłumaczenie plików pdf tłumaczenie pdf
  Pomagamy osiągnąć sukces w biznesie
  Biuro tłumaczeń technicznych!

  Specjalizacji w tłumaczeniach technicznych jest tyle, co w całym przemyśle technicznym. Poniżej przedstawiamy kilka wybranych.

  Główne sektory:

  • Mechanika
  • Robotyka
  • Motoryzacja
  • Budownictwo
  • Inżynieria
  • Rolnictwo
  • Budowa maszyn
   

  Realizujemy tłumaczenia m.in. takich dokumentów jak:

  • Instrukcje obsługi i montażu
  • Dokumentacje technologiczne, materiałowe, konstrukcyjne i inne
  • Karty charakterystyki
  • DTR-ki, czyli dokumentacje techniczno-ruchowe
  • Instrukcje dotyczące BHP
  • SIWZ Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia

  To tylko niektóre dziedziny, w których ważną rolą odgrywa to, aby wybrany został odpowiedni i wykwalifikowany tłumacz techniczny.

  Naszym celem jest Twoje zadowolenie

  Zamów darmową i niezobowiązującą wycenę tłumaczenia