Tłumaczenia dla E-Commerce
Skuteczne tłumaczenie w e-commerce
Tłumaczenia w E-commerce
Język nie jest barierą – to drzwi do nowych możliwości. Profesjonalne tłumaczenia wykonane przez żywego tłumacza i połączone z tłumaczeniem SEO zwiększa ruch na stronie i współczynnik konwersji. Większość biur tłumaczeń nie potrafi tego robić. My potrafimy ponieważ połączyliśmy w naszym biurze tłumaczeń wiedzę specjalistów z kilku dziedzin (native speakerzy do tłumaczenia, specjaliści od SEO i SEM do pozycjonowania strony, programiści od stron internetowych i API) i wyszło z tego bardzo skuteczne narzędzie do Twojego sklepu e-commerce
Dlaczego warto rozważyć tłumaczenie e-commerce?
Wraz z rozwojem handlu elektronicznego, tłumaczenie zawartości sklepu internetowego i produktów staje się niezbędnym narzędziem marketingowym skierowanym na budowanie globalnej marki i tym samy staje się elementem skutecznej sprzedaży. Tłumaczenia produktów i treści w w e-commerce otwiera nowe rynki globalne, generuje przychody oraz tworzy zaangażowanie klientów i napędzać ich lojalność.
ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ Tłumaczenia w E-Commerce
Skuteczne tłumaczenie w e-commerce
Ludzie chętniej kupują w języku, który dobrze znają
Badania wykazały, że ponad 80% klientów chętniej kupuje produkty na stronach e-commerce, jeśli jest ona w ich ojczystym języku. Strona internetowa w języku klienta buduje zaufanie i pomaga Twojemu klientowi swobodnie poruszać po Twoim sklepie.
Odpowiedni timing to połowa sukcesu
W każdym sklepie, tym stacjonarnym jak i tym internetowym wprowadzanie nowych produktów w odpowiednim czasie jest niezbędne, aby nadążyć za szybkim i stale zmieniającym się zapotrzebowaniem rynku. W związku z tym sklepy internetowe bazujące na e-commerce stają przed wyzwaniem częstego tłumaczenia dużej liczby opisów produktów.
Czym w zasadzie jest tłumaczenie w E-Commerce?
Tłumaczenie E-Commerce jest procesem polegającym na zebraniu zawartości Twojego sklepu internetowego, takiej jak opisy produktów, recenzje, artykuły na blogu w języku źródłowym Twojej strony i dostosowaniu jej do innych języków, tak aby była dostępna dla globalnych odbiorców. Język tłumaczenia zależy od rynku docelowego, do jakiego chcesz dostrzec ze swoimi produktami. W pierwszej kolejności należy na pewno rozważyć język angielski, którym posługuje się spora część globu. Język angielski uznawany jest za język główny w 101 krajach, zaś w roli języka urzędowego występuje jedynie w 35 państwach. Statystyki mówią, że językiem angielskim posługuje się obecnie blisko 1,8 Miliarda osób. Czyż nie jest to potężny tort, z którego warto uszczknąć chociaż kawałek?
Na jaki język warto realizować tłumaczenia w e-commerce?
Popularne języki, na które często realizujemy tłumaczenia sklepów internetowych
Jaki jest cel lokalizacji w e-commerce?
Dlaczego lokalizacja w E-commerce jest tak ważna?
Nie chodzi w tym wypadku o fizyczną lokalizację Twojego sklepu ani też serwera na którym trzymasz swoją stronę. Lokalizacja to proces, dzięki któremu znacznie zwiększysz sprzedaż. Samo tłumaczenie natomiast nie wystarczy. Bowiem bardzo ważnym aspektem jest tzw. lokalizacja językowa strony, produktu czy też całego sklepu. Czym więc jest tajemnicza lokalizacja? Aby język sklepu internetowego wydawał się dla użytkownika naturalny i rodzimy, bierzemy pod uwagę kontekst kulturowy – to właśnie nazywamy lokalizacją e-commerce. Nie osiągnie się tego nigdy w życiu maszynowymi tłumaczeniami. Nawet z udziałem sztucznej inteligencji. Zapewne kojarzysz opisy sklepów platform sprzedażowych takich jak Aliexpress. Niby po Polsku, ale nie do końca wiadomo o co tam chodzi. To są właśnie maszynowe tłumaczenia bez udziału native speakera i bez lokalizacji danego opisu. Do właściwej lokalizacji językowej bezwzględnie potrzebne jest zaangażowanie native speakerów danego języka.
Język nie jest barierą - to drzwi do nowych możliwości
Jaki wygląda proces tłumaczenia w e-commerce?
W jaki sposób dostarczymy tłumaczenie e-commerce dla Twojego sklepu?
Wszystko zaczyna się od rozmowy. Każda strona internetowa jest inna, struktury sklepów się od siebie różnią. Musimy więc w rozmowie ustalić w jaki sposób będziecie w stanie wyeksportować teksty ze swojej strony lub w jaki sposób możemy uzyskać dostęp do treści strony. Istnieją też gotowe API dzięki którym można stworzyć interfejs między Twoim sklepem a nami.