jak tanio podróżować jak oszczędzać na wakacjach

Planujesz w te wakacje odkrywać nowe miasta, ale martwisz się o swój budżet? Chcesz pojechać na kilka dni na wyczekiwany urlop lub może marzysz o jednodniowej wycieczce z kimś bliskim? Niestety, spędzanie czasu w nowym miejscu może okazać się dość kosztowne, a przy obecnych cenach, ciężko jest nie martwić się o swoje finanse. Mamy jednak dobrą wiadomość — tanie podróżowanie jest jak najbardziej możliwe. Dowiedz się, jak tanio podróżować oraz jak oszczędzać na wakacjach.

Jak tanio podróżować?

Zaplanuj dokładnie swoje wakacje

Nie chodzi o to, że nie powinno się wcale rozważać wyjazdu na wakacje. Należy jednak pamiętać, że spędzanie urlopu podczas głównych sezonów turystycznych nie jest najlepszym pomysłem dla ograniczonego budżetu. Jest to nie do zaprzeczenia, że w okresie wakacyjnym wydaje się zazwyczaj dwa razy więcej pieniędzy, niż było to wcześniej założone. Kluczową zasadą jest zaplanowanie wyjazdu, w miarę możliwości, jak najbardziej szczegółowo. Zwiedzasz atrakcję w jednej części miasta, idziesz na drugi koniec do muzeum, a potem okazuje się, że w poprzednim miejscu ominąłeś mnóstwo atrakcji? Prawdopodobnie ciężko będzie znaleźć czas i chęci, aby wracać na piechotę, a jedyną opcją będzie kupienie biletu na autobus lub zamówienie taksówki. Warto jest zrobić listę miejsc, które planuje się zwiedzić, zaczynając od tych, które są blisko siebie. Dzięki temu można uniknąć niepotrzebnego wydawania pieniędzy na poruszanie się po mieście.

jak tanio podróżować jak oszczędzać na wakacjach
Jak tanio podróżować i oszczędzać na wakacjach?

Rozważ wcześniejszą rezerwację lotów i pociągów

Można na wiele sposobów zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy na biletach lotniczych. Im bardziej elastyczne są daty podróży, tym więcej czasu pojawia się na zarezerwowanie tanich lotów. Wcześniejsza rezerwacja nie ma wpływu na usługi otrzymywane podczas lotu. Podobnie jest w przypadku pociągów. Zdarza się, że kupując bilety wcześniej, można natrafić na naprawdę dobre oferty. Czasami niektórzy przewoźnicy oferują promocje, dzięki którym bilety są dostępne za niespotykanie małe pieniądze.

Omijaj drogie hotele

W obecnych czasach można zapomnieć o wszystkim, co słyszało się o hostelach i tańszych pokojach do wynajęcia. Dzisiejsze hostele są czyste, tanie, przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych i w wielu przypadkach, znakomite. Takie opcje wybierają najczęściej rodziny z małymi dziećmi oraz starsze osoby. Mimo wszystko może to być dobra opcja dla młodych podróżników. Jeśli jesteś ciekawy tych tanich, często luksusowych przestrzeni lub interesują Cię po prostu różne hotele, sprawdź strony rezerwacyjne, takie jak Booking.com. Otrzymasz opinie użytkowników o każdym dostępnym miejscu, a dodatkowo możesz obejrzeć mnóstwo zdjęć. Jeśli wybierasz się na wyjazd z dużą grupą znajomych, na takich stronach można znaleźć także domki wakacyjne w bardzo okazyjnych cenach.

Korzystaj z transportu publicznego

W nowym miejscu nie ma znaczenia czy wysiada się z błyszczącego Ferrari, czy z lokalnego autobusu. Rozważenie transportu publicznego jest pozytywnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy, które można wykorzystać na pamiątki lub jedzenie. Szczegółowe informacje dotyczące transportu publicznego można uzyskać za pośrednictwem licznych aplikacji mobilnych oraz stron internetowych. Wystarczy podać informacje dotyczące początkowej lokalizacji i miejsca docelowego, aby znaleźć odpowiedni transport. Dzięki zaplanowanej wcześniej liście miejsc do zwiedzenia powstaje okazja do obliczenia kosztów biletów potencjalnej trasy. Jednym z cech tego, jak tanio podróżować, to dużo chodzenia! Ostatnio popularne zegarki, opaski i liczne aplikacje liczą kroki, długość przebytej trasy i nie tylko. Po powrocie do domu można pochwalić się pokonaną trasą i ilością kalorii, które udało się spalić.

Jak oszczędzać na wakacjach?

Szukaj miejsc oferujących bezpłatne zwiedzanie

Tanie podróżowanie to także tanie zwiedzanie. Wystarczy poszukać informacji dotyczących miejsc, które oferują darmowe bilety wstępu w wybrane dni w miesiącu. Można zaplanować wizytę w tych atrakcjach i muzeach w dostępne darmowe dni, aby zaoszczędzić pieniądze na inne rozrywki. Każde miasto ma swoje miejsca, w których można spędzić czas, nie martwiąc się o budżet. Przeszukując Internet i oferty na stronie miast można załapać się na oglądanie spektaklu ulicznego i małych koncertów.

jak tanio podróżować jak oszczędzać na wakacjach
Jak tanio podróżować i oszczędzać na wakacjach?

Zakupy w miejscach ekonomicznych

Jeśli jesteś na wakacjach, na pewno chciałbyś kupić jakieś wykwintne rzeczy i niezwykłe pamiątki. Przeszukaj Internet lub różne grupy danego miasta, aby zlokalizować najbliższe tanie sklepy oferujące lokalne produkty. Nie musisz wydawać ogromnych kwot pieniędzy na coś, co nie będzie miało potem dla ciebie żadnego znaczenia.

Pomiń restauracje i lokale blisko głównych atrakcji

Czy da się oszczędzać na wakacjach, bez konieczności rezygnowania z większości atrakcji? Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale największą ilość pieniędzy wydaje się na przesadnie drogie restauracje. Jeśli jest to naprawdę ważne danie lub miejsce, gdzie bardzo chcesz czegoś spróbować, nie czuj się winny, wydając tam pieniądze. Jeśli jedzenie jest wspaniałe, nie można odczuwać niepotrzebnego poczuciu winy. Ale kiedy jest to tylko szybki kęs podczas zwiedzania, nie warto tracić ani czasu, ani pieniędzy. Zazwyczaj są to pułapki turystyczne, które lepiej omijać. To może być oczywiste, ale restauracje w pobliżu turystycznych punktów zapalnych są zawsze pełne ludzi i bardzo drogie. Dodatkowo takie miejsca serwują często przeciętne jedzenie. Zamiast tego, warto przejść kilka przecznic w dowolnym kierunku, gdzie na pewno znajdzie się coś lepszego i tańszego.

Szukaj zniżek, aby podróżować taniej

Jeśli jesteś studentem, zastanawiającym się jak tanio podróżować, powinieneś zdecydowanie skorzystać z szeroko dostępnych zniżek studenckich. Dzięki nim możesz kupić posiłki, transport, napoje i rozrywkę w korzystnych cenach. Co więcej, nie tylko studentom przysługują ulgi. Warto sprawdzać oferty na przykład na stronach przewoźników kolejowych, na których znajduje sie długa lista osób uprawnionych do zniżek.

Podróżowanie może okazać się sporym wydatkiem, a nikt nie planuje wracać do domu po urlopie z pustym portfelem. Tanie podróżowanie może okazać się niezwykle atrakcyjne, a zaoszczędzone pieniądze można odłożyć i przeznaczyć na kolejne wyjazdy. Dobrze zaplanowany wyjazd, kupowanie tylko potrzebnych rzeczy oraz sprawdzanie najkorzystniejszych ofert zwiedzania doprowadzą do naprawdę udanej wycieczki. 

online-shop
Zamów
Tłumaczenie dokumentów standaryzowanych

Chcesz przetłumaczyć dokumenty urzędowe, takie jak np. akt stanu cywilnego, świadectwo szkolne, dokumenty samochodowe, prawo jazdy lub inny standaryzowany dokument wydany przez organ Państwowy?

Przejdź bezpośrednio do sklepu, wybierz swój dokument i zleć błyskawiczne tłumaczenie.

Jeżeli szukasz tłumaczenia dokumentu nieurzędowego lub takiego, którego nie ma w naszym sklepie zapraszamy bezpośrednio do formularza kontaktowego. Wyślij nam do darmowej wyceny zdjęcie lub skan dokumentów, które chcesz przetłumaczyć.

Popularne wpisy