Tłumaczenie dokumentów samochodowych z Holandii

Tłumaczenia Kentekenbewijs Tłumaczenie dokumentów samochodowych z Holandii holenderski dowód rejestracyjny tłumaczenie dowodu rejestracyjnego holenderskiego

Zainteresowanie holenderskim rynkiem samochodowym wśród Polaków i ogólnie Europejczyków jest bardzo duże. Holandia jest uznawana za kraj, w którym dba się o stan techniczny pojazdów. Według powszechnie panującej opinii, w tym kraju można kupić sprawny, używany samochód w dobrej cenie. Jednak sam zakup to jedno, a sprowadzenie i rejestracja pojazdu w Polsce to drugie. Zatem jakie kroki należy podjąć, aby legalnie poruszać się holenderskim samochodem po polskich drogach?

Dokumenty, które powinniśmy otrzymać od właściciela samochodu

Oprócz umowy kupna-sprzedaży lub faktury potwierdzającej nabycie pojazdu (najlepiej sporządzonej i podpisanej od razu w dwóch językach), bardzo potrzebny będzie dowód rejestracyjny, czyli tzw. Kentekenbewijs (wygląda jak karta płatnicza, zawiera wszelkie informacje o pojeździe, a także wbudowany chip), dokument NAP (informujący o przebiegu samochodu). Możemy również poprosić o kartę pojazdu (w przypadku, gdy została wydana), a także certyfikat COC (jeśli sprzedający taki dokument posiada, papier ten deklaruje zgodność samochodu z wytycznymi Unii Europejskiej).

Wizyta w holenderskim urzędzie- co należy ze sobą zabrać?

Aby samochód mógł przekroczyć holenderską granicę, konieczne jest przerejestrowanie importowe. W tym celu musimy udać się do urzędu i złożyć następuje dokumenty: Kentekenbewijs, dowód rejestracyjny pojazdu, dokument APK (potwierdzający odbycie okresowego badania technicznego, konieczny do opuszczenia Holandii).

W jaki sposób można wrócić zakupionym samochodem do Polski?

Pierwszą możliwością jest samodzielny powrót nowym nabytkiem do kraju. W przypadku tej opcji, należy znaleźć lokalny wydział komunikacji, czyli tzw. urząd Państwowej Służby Ruchu (RDW) lub jego oddział i wyrejestrować pojazd. Niejednokrotnie przy takiego typu sprawach pomagają sami sprzedawcy samochodów. Dzięki temu, proces związany z załatwianiem formalności ulega skróceniu. W wydziale komunikacji oddajemy dotychczasowe tablice rejestracyjne. Zamieniamy je na wywozowe, które są ważne przez 14 dni i pozwalają na przemieszczanie się w Unii Europejskiej. Dostaniemy także specjalny wywozowy dowód rejestracyjny. Drugą opcją wyjazdu z Holandii jest opłacenie transportu lawetą. W tym przypadku nie będzie trzeba starać się o zamianę tablic rejestracyjnych.

Tłumaczenia Kentekenbewijs Tłumaczenie dokumentów samochodowych z Holandii holenderski dowód rejestracyjny tłumaczenie dowodu rejestracyjnego holenderskiego

Proces rejestracji samochodu w Polsce i tłumaczenie dokumentów samochodowych z Holandii

Mamy 30 dni od daty zakupienia pojazdu na jego zarejestrowanie w Polsce. Jeśli do tego nie dojdzie, nie możemy legalnie poruszać się zakupionym samochodem po polskich drogach.

Pierwszym etapem rejestracji pojazdu w Polsce powinno być zlecenie przetłumaczenia holenderskiego dowodu rejestracyjnego, dokumentu własności (czyli umowy kupna-sprzedaży lub faktury) oraz karty pojazdu (jeśli posiadamy). W przypadku kiedy podpisaliśmy w Holandii umowę kupna-sprzedaży/fakturę w obu językach (polskim i holenderskim) to tłumaczenie tego dokumentu nie jest już potrzebne.

Po przyjeździe trzeba także udać się do urzędu celnego, aby zgłosić import samochodu oraz opłacić akcyzę (cena zależna od wartości pojazdu i wielkości silnika). Do rejestracji pojazdu wymagane jest również potwierdzenie aktualnego badania technicznego wykonanego w Polsce lub aktualny wpis w dowodzie rejestracyjnym. W dziale komunikacji musimy okazać tłumaczenia dokumentów samochodowych z Holandii, potwierdzenie opłacenia akcyzy, zaświadczenie z urzędu skarbowego. Musimy przynieść również tablice wywozowe (jeśli samochód nie był transportowany lawetą), a następnie uiścić opłatę rejestracyjną. Płacimy wówczas za wydanie dowodu rejestracyjnego, kompletu znaków legalizacyjnych, nalepek na szybę, pozwolenia czasowego, tablic rejestracyjnych oraz karty pojazdu. W cenę wliczona jest też opłata ewidencyjna. W późniejszym czasie należy opłacić obowiązkowe ubezpieczenie OC.

Jak prosty zakup samochodu by nie był, formalności związane ze sprowadzeniem, rejestracją pojazdu, a także tłumaczeniem dokumentów samochodowych z Holandii, są niezwykle ważne i dotyczą każdego kupującego.

Napisała: Marta Kaczmarzyk

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
Share on tumblr

Newsletter

Zapisz się do Newslettera i otrzymuj powiadomienia o najnowszych wpisach i promocjach

Wysyłając swój adres mailowy wrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych – Administratorem danych osobowych jest firma Trzecia Połowa Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul Sarmacka 1A/82

Popularne wpisy

TŁUMACZENIE DOKUMENTÓW SAMOCHODOWYCH Z HOLANDII

holenderski dowód rejestracyjny W DOBREJ CENY

Tłumaczenia Kentekenbewijs

Jeżeli samodzielnie sprowadziłeś z Holandii lub kupiłeś już sprowadzony z Holandii samochód, motor czy też jakiś inny pojazd to powinieneś otrzymać do niego tzw. holenderski dowód rejestracyjny + dokument zakupu (faktura lub umowa).

holenderski dowód rejestracyjny

Warto postawić na doświadczonych partnerów
Tłumaczenie dokumentów samochodowych z Holandii to nasza specjalność

Tłumaczenie dokumentów samochodowych przeważnie potrzebne jest na wczoraj. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego zawsze konsultujemy Twoje zlecenie z kilkoma tłumaczami jednocześnie i proponujemy najszybszy możliwy termin realizacji.

160zł

Cena brutto za tłumaczenie przysięgłe holenderski dowód rejestracyjny wraz z wysłką kurierską


  Załącz plik:  Biuro tłumaczeń zadowolonych klientów

  Opinie naszych klientów

  5/5

  ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodowych?

  Zastanawiasz się, ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodowych? .Wyślij skan lub wysokiej jakości zdjęcia dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu lub dowodu zakupu, a otrzymasz tłumaczenie w ciągu 24-48 godzin.

  Koszt tłumaczenia holenderski dowód rejestracyjny (Kentekenbewijs) wynosi 160zł brutto. W cenie jest darmowa wysyłka kurierska.

  holenderski dowód rejestracyjny Kentekenbewijs dowód rejestracyjny holandia dowód rejestracyjny holenderski holenderski dowód rejestracyjny tłumaczenie tłumaczenie dokumentów samochodowych z holandii ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodu z holandii
  Wzór. Holenderski dowód rejestracyjny mały - Kentekenbewijs.
  tłumaczenie dowód rejestracyjny z Holandii
  Wzór. Holenderski dowód rejestracyjny duży - Kentekenbewijs.

  Tłumaczenie dokumentów samochodowych z Holandii

  Tłumaczenie dokumentów samochodowych z Holandii

  Holenderski dowód rejestracyjny (Kentekenbewijs) jest wielkości karty kredytowej (karta rejestracyjna pojazdu z chipem jest o wiele bezpieczniejsza i mniej podatna na oszustwa niż papierowy dowód). Karta rejestracyjna zastępuje starą część 1A i część 1B. Jest to plastikowa karta wielkości karty kredytowej z różnymi zabezpieczeniami.

  Nowy dowód rejestracyjny z Holandii jest zgodny ze wszystkimi przepisami europejskimi. Zawiera nie tylko wszystkie informacje wymagane przez dyrektywę europejską, ale także miejsce na dodatkowe informacje, które Niderlandy chciały umieścić, jak: data pierwszej rejestracji w Holandii oraz kod zgłoszenie.

  Od 1 stycznia 2014 r. holenderskie świadectwo rejestracji składa się z:

  • Dowód rejestracyjnyKentekenbewijs (karta rejestracyjna pojazdu).

   

  • Kod rejestracyjny – część wymagana przy przenoszeniu numeru rejestracyjnego. Kod rejestracyjny składa się z 9 cyfr. Właściciel pojazdu otrzymuje go częściowo podczas rejestracji (pierwsze 4 cyfry), a częściowo po otrzymaniu karty rejestracyjnej (ostatnie 5 cyfr).

   

  • Świadectwo rejestracji część II: tę papierową część otrzymuje się tylko wtedy, gdu pojazd jest eksportowany poza granice Holandii. Ten papierowy dowód rejestracyjny część II zawiera między innymi imię i nazwisko oraz adres osoby, która wyeksportowała pojazd. Połączenie karty rejestracyjnej i części papierowej II ma funkcję świadectwa rejestracji eksportowej.

  Umowa kupna sprzedaży

  Ona zawiera niezbędne informacje o pojeździe, jego stanie, wyposażeniu oraz danych osobowych stron. Umowa może dotyczyć samochodu osobowego, motocykla, kampera a nawet przyczepy kempingowej. 

  Skorzystaj z formularza kontaktowego i wyślij dokumenty do darmowej wyceny.

  tWÓJ CZAS JEST DLA NAS WAŻNY

  Jak szybko otrzymam tłumaczenie?

  Tłumaczenie holenderski dowód rejestracyjny realizujemy zazwyczaj od ręki. Masz w telefonie aparat fotograficzny i maila?

  Wystarczy aparatem w telefonie zrobić dokumentom zdjęcie i wysłać je na adres mailowy biuro@linguaforum.eu. 

  Tłumaczenie dokumentów samochodowych z Holandii - Formalności

  Procedury związane z uzyskaniem holenderskim dowodem rejestracyjny

  Kupując pojazd w Holandii otrzymamy karte rejestracyjną z kodem, jak również obie tablice rejestracyjne. Następnie w RDW dostaje się świadectwo odszkodowawcze poprzedniego właściciela i papierowy dowód rejestracyjny część II, który wraz z kartą rejestracyjną jest wymagany do ponownej rejestracji pojazdu za granicą. Kod rejestracyjny nie jest już ważny w tym czasie, a żółte tablice rejestracyjne są niszczone. Za pomocą karty rejestracyjnej, dowodu rejestracyjnego część II i białych tablic rejestracyjnych (z istniejącym numerem rejestracyjnym) nowy właściciel może sam pojechać samochodem do granicy (pod warunkiem, że pojazd posiada ważny przegląd techniczny). W ten sposób pojazd znika z holenderskich dróg i holenderskiej administracji. Pojazd otrzymuje status „eksport”. W przypadku wywozu pojazdu drogowego pojazd musi być również objęty ważnym ubezpieczeniem OC.

  Masz wątpliwości, czy dowód rejestracyjny (Kentekenbewijs) należy do danego pojazdu? Jak sprawdzić, czy karta rejestracyjna należy do danego pojazdu, czy też została skopiowana? Można to skontrolować za pośrednictwem strony internetowej RDW. Numer dokumentu dowodu rejestracyjnego i numer rejestracyjny można wprowadzić poprzez „numer dokumentu walidacyjnego” oraz sprawdzić, czy kombinacja jest prawidłowa lub błędna według świadectwa rejestracji.

  Za pośrednictwem usługi online Sprawdź numer dokumentu, możesz bezpłatnie sprawdzić, czy dowód rejestracyjny (mała karta rejestracyjna pojazdu) jest ostatnim wydanym dowodem rejestracyjnym pojazdu.

  Za pośrednictwem usługi online Sprawdź numer dokumentu – kod rejestracyjny możesz bezpłatnie sprawdzić, czy karta rejestracyjna i kod rejestracyjny należą do siebie.

  Więcej na naszej podstronie o tłumaczeniach z języka holenderskiego.

  STARSZE WZORY – HOLENDERSKIE DOKUMENTY SAMOCHODOWE

  W Linguaforum specjalizujemy się w tłumaczeniu dokumentów i certyfikatów dla wszystkich pojazdów. Nie ma znaczenia, gdzie na świecie go kupiłeś.

  Duński dowód rejestracyjny

  Duński dowód rejestracyjny tłumaczenie Ile kosztuje tłumaczenie duńskiego dowodu rejestracyjnego? Zastanawiasz się, ile kosztuje...

  Więcej
  Liczy się każdy grosz i my to wiemy

  ile kosztuje Tłumaczenie dokumentów samochodowych z Holandii?

  Wyślij nam zdjęcia dokumentów samochodowych. W ciągu 30 min. otrzymasz od nas zupełnie darmową i niezobowiązującą wycenę. Gwarantujemy najlepszą cenę w Polsce.