TŁUMACZENIE NIEMIECKIEGO DOWODU REJESTRACYJNEGO

Jak zamówić tłumaczenie niemieckiego dowodu rejestracyjnego?
1. Wyślij zdjęcie lub skan dokumentów

Podpowiedź 1:
W telefonie masz aparat fotograficzny i skonfigurowanego maila. Zrób zdjęcia telefonem i wyślij je nam mailem wprost z telefonu

2. POTWIERDŹ WYCENĘ

Na maila otrzymasz  wycenę z opcjami zapłaty. Wybierz dogodną dla siebie opcję i potwierdź tym samym tłumaczenie dokumentów samoochodowych.

Do wyboru są następujące formy płatności: 

 • Szybka płatność przez Przelewy24 (Blik, Apple Pay, Google Pay)
 • Tradycyjny przelew
 • Płatność kartą Online (Visa, Mastercard)
WYSYŁKA TŁUMACZENIA

Tłumaczenie Twoich dokumentów samochodowych dostarczy InPost. Przesyłkę otrzymasz bezpośrednio na wskazany adres lub do wybranego paczkomatu.

Znajdź najbliższy paczkomat.

Proces realizacji tłumaczenia
Nasze największe zalety
BEZPŁATNA WYCENA
DOBRA
CENA
Darmowa Wysyłka

Tłumaczenie briefu

Tłumaczenie briefu niemieckiego

Niemieckie dokumenty samochodowe

Kupując pojazd w Niemczech powinieneś otrzymać od sprzedającego następujące dokumenty:

 • Zulassungsbescheinigung Teil 1 
  (odpowiednik dowodu rejestracyjnego)
 • Zulassungsbescheinigung Teil 2 
  (odpowiednik karty pojazdu)
 • Dowód zakupu 
  Może to być faktura lub umowa kupna sprzedaży

Tłumaczenie niemieckich dokumentów samochodowych

Ile kosztuje tłumaczenie niemieckiego dowodu rejestracyjnego?

Wyślij nam zdjęcia dokumentów. W ciągu 30 min. otrzymasz od nas zupełnie darmową i niezobowiązującą wycenę. Gwarantujemy najlepszą cenę w Polsce. 

Po potwierdzeniu zamówienia cena tłumaczenia dowodu rejestracyjnego nie ulega zmianie!

agencia de traducciones oficina de traducciones traductor jurado traducción jurada

Zamów wycenę tłumaczenia dokumentów samochodowych

Wybierz kraj pochodzenia dokumentów
(Nie ma go na liście? Wybierz na końcu listy INNY)

  KRAJ WYSTAWIAJĄCY

  PREFEROWANY TERMIN REALIZACJI*

  *TERMIN REALIZACJI

  WYBIERZ PLIKI, KTÓRE CHCESZ PRZETŁUMACZYĆ*


  PODPOWIEDŹ  *pola obowiązkowe

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych - Administratorem danych osobowych jest firma Trzecia Połowa Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul Sarmacka 1A/82. Dan wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie


  Cześć!
  Fajnie, ze do nas trafiłeś.
  Marzysz o nowym samochodzie?

  Zakup samochodu to poważna decyzja. Najprościej byłoby prostu z salonu, z gwarancją i takim wyposażeniem jaki sobie wymarzymy.  Warto jednak pamiętać, że w chwili opuszczenia salonu samochodowego tracimy na dzień dobry około 10% wartości samochodu. Prosto więc wyliczyć, że w przypadku auta wartego 100.000 zł do domu przyjeżdżamy samochodem wartym 10.000 zł mniej, i to już pierwszego dnia! Niestety na tym nie koniec. Wartość samochodu będzie ciągle spadała. W przeciągu pierwszego roku utrata wartości auta może wynieść aż o 20%.

  Nowy samochód czy używany?
  Co więc mogę zrobić?

  Najlepszy rozwiązaniem jest zakup samochodu używanego i to najlepiej z rynku zagranicznego, np. z Niemiec. Okazuje się bowiem, ze samochody na rynku niemieckim są w większości serwisowane, bardziej zadbane i mają bogatsze wyposażenie niż te same modele na rynku polskim. Niemcy częściej niż Polacy kupują nowe samochody i częściej niż my sprzedają samochody dwu- lub trzyletnie. A taki najbardziej opłaca się sprowadzić.   

  Tłumaczenie niemieckich dokumentów samochodowych tłumaczenie briefu
  Fakty i mity

  Skomplikowane procedury przy sprowadzeniu i rejestracji auta używanego z zagranicy to mit?

  Zdecydowanie tak! Po sprowadzeniu auta z Niemiec należy pilnować kilku prostych spraw:

  • Urząd Podatkowy: odprowadzenie akcyzy od zakupu auta w ciągu 14 dni od przekroczenia granicy (a nie od daty zakupu auta). Co ważne, datę przekroczenia granicy określasz sam i możesz tu nieco nagiąć fakty, żeby nie zapłacić ewentualnej kary za przekroczenie terminu 14 dni. Przecież po zakupie samochodu mogłeś jeszcze odwiedzić dalekich krewnych w Hiszpanii i do Polski przyjechać np. miesiąc po zakupie auta 😉 
  • Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów: pierwszy przegląd techniczny w kraju należy zrobić w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów. Warto już tu mieć przy sobie tłumaczenie dowodu rejestracyjnego, żeby ułatwić zadanie w odszyfrowaniu niektórych informacji z niemieckiego briefu. 
  • Biuro tłumaczeń lub tłumacz przysięgły języka niemieckiego: Tłumaczenie niemieckiego dowodu rejestracyjnego, książki pojazdu oraz dowodu zakupy
  • Wydział komunikacji: Do wydziału komunikacji należy przyjść z potwierdzeniem odprowadzenia akcyzy, przeglądem technicznym za Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów, tłumaczeniem niemieckich dokumentów samochodowych oraz niemieckimi tablicami rejestracyjnymi.
  Okręgowa stacja kontroli pojazdów pierwsza rejestracja w kraju sprowadzenie samochodu z niemiec tłumaczeie dokumentów samochodowych tłumaczenie briefu
  sworn translator certified translation of car documents vehicel import
  Tłumaczenie dokumentów samochodowych z Niemiec

  Tłumaczenie Briefu niemieckiego

  Tłumaczenie dowodu rejestracyjnego niemieckiego cena

  Koszt za tłumaczenie niemieckiego dowodu rejestracyjnego (czyli obu części dowodu rejestracyjnego, tj. tłumaczenie Zulassungsbescheinigung Teil I i tłumaczenie Zulassungsbescheiningung Teil II) wynosi średnio 150zł brutto wraz z wysyłką kurierem lub listem poleconym na terenie Polski. Tłumaczenie czy też poświadczenie umowy kupna sprzedażny lub faktury wyceniamy indywidualnie.  Wówczas cena za tłumaczenie dowodu rejestracyjnego niemieckiego nie powinna przekroczyć 180zł brutto już z wysyłką kurierską pod wskazany adres. Ta cena obejmuje tłumaczenie niemieckiego briefu część 1 i 2 oraz tłumaczenie faktury. 

  Reasumując, do zarejestrowania przez Wydział Komunikacji w Twoim mieście samochodu, motoru, traktora, ciągnika, ciężarówki, naczepy lub innego pojazdu sprowadzonego z Niemiec będziesz potrzebował tłumaczenie tłumaczenie dowodu rejestracyjnego niemieckiego składającego się z następujących części.

  • Tłumaczenie Zulassungsbescheinigung Teil 1 (tłumaczenie niemieckiego dowodu rejestracyjnego)
  • Tłumaczenie Zulassungsbescheinigung Teil 2 (tłumaczenie briefu niemieckiego)
  • W niektórych przypadkach tłumaczenie faktury lub tłumaczenie umowy kupna sprzedaży lub innego dowodu zakupu

  Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości w każdej chwili możesz się skontaktować z nasza infolinią, wysłać nam maila lub napisać wiadomość przez messengera. Możesz też skorzystać z formularza kontaktowego i wyślij dokumenty do darmowej wyceny.

  Kupiłeś samochód z Niemiec?

  Może kupiłeś z Niemiec motor, traktor, ciągnik, ciężarówkę, naczepę lub inny pojazd? Potrzebujesz tłumaczenie niemieckiego dowodu rejestracyjnego oraz faktury lub umowy kupna sprzedaży, aby zarejestrować pojazd w Polsce? U nas tłumaczenie briefu niemieckiego znajdziesz w najniższej cenie.

  Niemiecki dowód rejestracyjny

  Tłumaczenie niemieckiego briefu

  Niemiec płakał gdy sprzedawał? 🙂 Kto nie słyszał tego już kultowego tekstu? Jeżeli kupiłeś samochód w Niemczech lub taki, który został przez pośrednika sprowadzony do polski to oznacza, że potrzebujesz tłumaczenie niemieckiego dowodu rejestracyjnego, tj. tłumaczenie niemieckiego briefu, ponieważ jest ono wymagane podczas rejestracji pojazdu w Polsce.

  zulassungsbescheinigung Teil I tłumaczenie cena
  Tłumaczenie niemieckiego briefu
  tłumaczenie briefu niemieckiego
  Tłumaczenie briefu niemieckiego cena

  Niemieckie dokumenty samochodowe

  Tłumaczenie niemieckiego dowodu rejestracyjnego

  Jeżeli samodzielnie sprowadziłeś z Niemiec samochód, motor, traktor, ciągnik, ciężarówkę, naczepę lub inny pojazd lub kupiłeś od handlarza sprowadzony z Niemiec pojazd powinieneś otrzymać wraz z pojazdem niemiecki dowód rejestracyjny, czyli niemieckie dokumenty samochodowe czy też niemiecki brief Teil I i Teil II, które składają się z właśnie z dwóch części:

  • Część I (tzw. mały brief – po niemiecku Zulassungsbescheinigung Teil 1 zwana też Fahrzeugschein) to jest tradycyjny niemiecki dowód rejestracyjny, który kierowca ma przy sobie w razie kontroli 
  • Część II (tzw. duży brief – po niemiecku Zulassungsbescheinigung Teil 2 zwana też Fahrzeugbrief) to odpowiednik polskiej karty pojazdu

  Oba te dokumenty należy przetłumaczyć przysięgłe z języka niemieckiego na polski. Mamy kilkunastoletnie doświadczenie w tłumaczenie niemieckich dowodów rejestracyjnych, Dajemy więc gwarancje, że tłumaczenie zrealizowane w naszym biurze tłumaczeń nie zostanie odrzucone przez wydział komunikacji. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i nerwy. Dodatkowo zapewniamy Ciebie, że stosujemy jedne z najniższych stawek w Polsce jeżeli chodzi o tego typu tłumaczenia. 

  Tłumaczenie niemieckiego dowodu rejestracyjnego czy też tłumaczenie niemieckiego briefu możesz zlecić u nas online, bez wychodzenia z domu. Gotowe tłumaczenie dokumentów samochodowych z Niemiec wyślemy do Ciebie kurierem. Wystarczy nam wysłać niemieckie dokumenty samochodowe (Zulassungsbescheinigung Teil 1 oraz Zulassungsbescheinigung teil 2) w formie zdjęcia lub skanu.

  Niemiecki dowód rejestracyjny

  Zulassungsbescheinigung Teil 1 tłumaczenie

  Dokument zwany Zulassungsbescheinigung Teil I nosił kiedyś nazwę Fahrzeugschein. Jest to odpowiednik polskiego dowodu rejestracyjnego, którego kierowca musi mieć przy sobie w razie kontroli Policji. 

  tłumaczenie niemieckiego dowodu rejestracyjnego
  Tłumaczenie niemieckiego dowodu rejestracyjnego
  niemieckie dokumenty samochodowe
  Tłumaczenie niemieckiego dowodu rejestracyjnego

  Niemiecka karta pojazdu

  Zulassungsbescheinigung Teil 2 tłumaczenie

  Zulassungsbescheinigung Teil 2 nosił kiedyś nazwę brief, która nadal jest w użyciu potocznym. Jest to odpowiednik polskiej karty pojazdu. Ten dokument właściciel pojazdu trzyma w domu i wydaję go kupującemu w momencie sprzedaży. Bardzo ważne jest, aby przy zakupie samochodu otrzymać za równą część pierwszą jak i część drugą dowodu rejestracyjnego. Wydział komunikacji odmówi rejestracji pojazdu., gdy zabraknie jeden z w/w części.

  Nie dajmy się podczas zakupu zwieść, ze kupujący dośle ten dokument. Brak jego posiadania przez właściciela może świadczyć np o tym, że pojazd jest zajęty przez komornika lub został wyrejestrowany i przeznaczony do złomowania. Uzyskanie kopii takiego dokumentu jest bardzo czasochłonne i żmudne, a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwe. 

  Rejestracja pojazdu dokumenty

  Dokumenty do rejestracji samochodu

  Samo tłumaczenie niemieckiego briefu niekiedy jest niewystarczające. Dodatkowo, aby zarejestrować pojazd w Polsce pracownik Wydziału Komunikacji w Twoim miejscu zamieszkania poprosi o tłumaczenie faktury lub innego dowodu zakupu. Nie ma takiej konieczności jeżeli samochód kupiłeś w Polsce od pośrednika. Wówczas otrzymasz od niego fakturę w języku polskim. 

  Niekiedy kupujący stosuje dwujęzyczną fakturę lub umowę kupna sprzedaży. Nie zawsze urzędnik wydziału komunikacji akceptuje taką umowę, ponieważ może mieć wątpliwości czy obie wersje językowe umowy czy też faktury przedstawiają te same informacje. Wówczas możemy poświadczyć na tym dokumencie, ze obie wersje są tożsame, tzn. identyczne.

  tłumaczenie briefu niemieckiego cena
  Tłumaczenie niemieckiego dowodu rejestracyjnego
  niemieckie dokumenty samochodowe
  Tłumaczenie niemieckiego dowodu rejestracyjnego

  Super cena

  Tłumaczenie briefu niemieckiego cena

  Cena za tłumaczenie Zulassungsbescheinigung Teil i i Teil 2 jest ryczałtowa i gwarantowana i wynosi 150zł brutto już z wysyłką kurierską na terenie Polski. Dodatkowym kosztem może być tłumaczenie faktury lub umowy. Dokładną cenę otrzymasz od nas przed potwierdzenie zlecenia. Gwarantujemy więc, ze po przetłumaczeniu cena nie ulegnie zmianie. Tłumaczenie dokumentów samochodowych z Niemiec odbywa się u nas bez jakichkolwiek niespodzianek.

  zulassungsbescheinigung teil 1 tłumaczenie cena
  Zulassungsbescheinigung teil 1 tłumaczenie cena
  tłumaczenie dowodu rejestracyjnego niemieckiego cena
  Tłumaczenie dowodu rejestracyjnego niemieckiego cena
  Biuro tłumaczeń zadowolonych klientów
  Opinie naszych klientów
  Wojtek Jakóbczyk
  Wojtek Jakóbczyk
  23. Kwiecień, 2024.
  Szybko i sprawnie, a przede wszystkim prawidłowo.
  Paulina Chudzik
  Paulina Chudzik
  19. Kwiecień, 2024.
  To biuro tłumaczeń znalazłam przez przypadek w internecie na ostatnią chwilę kiedy musiałam zrezygnować z innego tłumacza. Nigdy nie spotkałam się z tak pomocnymi i fachowymi osobami jak państwo pracujący tam. Zlecenie wykonane na czas (mieliśmy mały problem z przesyłką, ale to tylko i wyłącznie wina Poczty Polskiej, biuro zrobiło wszystko co mogli a nawet i wiecej, stanęli na głowie bym mogła dostać dokumenty na czas, a ten gonił nieubłaganie), szybkie odpowiedzi mailem, wyczerpujące informacje i wyrozumiałe podejscie do klienta. Problemów z tłumaczeniami w urzędzie nie było żadnych, cena przystępna, czas realizacji i komunikacja na wysokim poziomie. Polecam każdemu. Dziękuję jeszcze raz za pomoc! Jakbym mogła, dałabym 6 gwiazdek!
  Mariola Tom.
  Mariola Tom.
  19. Kwiecień, 2024.
  Świetna obsługa klienta, zamówienie zrealizowane błyskawicznie i fantastycznej cenie.Polecam
  Kirill Romashov
  Kirill Romashov
  13. Kwiecień, 2024.
  Звернувся до Linguaforum за послугою перекладу водійського посвідчення (UA-PL) Залишився дуже задоволений. Хочу відзначити доброзичливу атмосферу, фахівці з розумінням поставилися до мого прохання терміново зробити переклад. Можлива оплата Бліком (посилання отримав на мейл потім зі смартфона оплатив, дуже зручно). Дуже зручна локалізація, поруч є зупинка транспорту, навпроти є паркінг платний а також звичайні парко-місця. Сміливо звертайтеся, рекомендую! :)
  Emilia Płatos
  Emilia Płatos
  5. Kwiecień, 2024.
  Już drugi raz skorzystałam z oferty Biura Linguaforum i już drugi raz jestem bardzo zadowolona z usługi. Ceny są bardzo konkurencyjne także w porównaniu z lokalnymi tłumaczami a nawet tłumaczami z mniejszych miast. Usługa wykonana szybko, należycie oraz z uwzględnieniem moich próśb. Serdecznie polecam!
  Andrii Chyzh
  Andrii Chyzh
  29. Marzec, 2024.
  All are good and very fast! Can recommend :)
  Maciej Szumski
  Maciej Szumski
  17. Marzec, 2024.
  Profesjonalna realizacja. Gorąco polecam.
  faq.png

  Najczęściej zadawane pytania

  Jak przesłać dokumenty do tłumaczenia?

  Tłumaczenie realizujemy zazwyczaj od ręki. Masz w telefonie aparat fotograficzny i maila?

  Wystarczy aparatem w telefonie zrobić dokumentom zdjęcie i wysłać je na adres mailowy biuro@linguaforum.eu.

  Oprócz usługi tłumaczeń samochodowych, tłumaczenia przysięgłego dokumentów samochodowych pojazdu sprowadzonego ze Szwecji, dokumentów rejestracyjnych z innych krajów, biuro tłumaczeń Linguaforum oferuje także inne usługi w zakresie tłumaczeń. Jesteśmy w stanie tłumaczyć dokumenty medyczne, techniczne, prawnicze, wykonujemy tłumaczenia ustne i pisemne. Zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem tutaj.

  Jak wygląda niemiecki dowód rejestracyjny?

  Niemiecki dowód rejestracyjny składa się z 2 dokumentów:

  Zelassungsbescheinigung Teil 1 - odpowiednik polskiego dowodu rejestracyjnyego
  Zelassungsbescheinigung Teil 2 - odpowiednik polskiej karty pojazdu

  Jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji samochodu z Niemiec?

  Aby dokonać rejestracji samochodu musisz przetłumaczyć kilka dokumentów:

  Tłumaczenie Zelassungsbescheinigung Teil 1
  Tłumaczenie Zelassungsbescheinigung Teil 2

  Możliwe że będą wymagane również:

  Tłumaczenie dowodu zakupu